Zamknij

Paryż tonie w ciemnościach. Najważniejsze zabytki już nie są podświetlone jak wcześniej

28.09.2022 14:48

Władze Paryża podjęły decyzję o oszczędzaniu energii. W związku z tym największe atrakcje turystyczne miasta będą krócej oświetlane. Zobaczcie tylko, jak po wprowadzeniu tych zmian wygląda wieża Eiffla.

Paryż
fot. Shutterstock

Tegoroczna zima będzie inna niż dotychczasowe - ceny prądu rosną, trzeba szukać oszczędności, a to wiąże się także z ograniczaniem zużycia energii elektrycznej. Na takie zmiany szykują się nie tylko przedsiębiorcy, ale też władze wielu europejskich miast. Niektóre rządy już podjęły odpowiednie kroki, aby przygotować się na nadchodzący kryzys.

Jak podaje portal WP Turystyka, takie zmiany zaszły już w Paryżu. W poprzedni weekend miasto to pogrążyło się w ciemności. Wszystko dlatego, że o innych porach włączane jest tu podświetlenie największych atrakcji turystycznych, ale nie tylko. Zobaczcie, jak teraz prezentuje się np. wieża Eiffla.

Zobacz także: Wieża Eiffla jest jeszcze wyższa. Symbol Paryża "urósł" o 6 metrów

Paryż tonie w ciemnościach. Najważniejsze zabytki już nie są podświetlone jak wcześniej

Mieszkańcy, a także turyści przebywający w ostatni weekend w Paryżu mogli przeżyć niemały szok. Miasto bowiem pogrążyło się w ciemnościach. 24 września oświetlenie w stolicy Francji zostało wyłączone wcześniej niż zwykle. Wszystko po to, aby oszczędzać energię.

W Paryżu zrobiło się ostatnio znacznie ciemniej niż dotychczas. Największe atrakcje turystyczne i zabytki - w tym kultowa wieża Eiffla - były podświetlone krócej.

WP Turystyka podaje, że jeszcze chwilę temu aż 20 tys. żarówek świeciło się na wieży do pierwszej w nocy, a teraz oświetlało ją dużo krócej - zostało wyłączone o godz. 23.

W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania, które pokazują, jak obecnie prezentuje się wieża Eiffla w godzinach nocnych. Na tym jednak nie koniec zmian - już o 22 zgasły światła na Wersalu, a także na budynku ratusza.

Nie wszystkim takie zmiany przypadły do gustu - część internautów twierdzi, że niewiele wniosą one do oszczędzania energii, a zmiana powinna dotyczyć też obywateli. Co o tym sądzicie?

Źródło: WP Turystyka

loader