Zamknij

Pasażer wtargnął do kokpitu. Chciał uciec przez okno w samolocie [WIDEO]

13.01.2022 11:51
American Airlines
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Jeden z pasażerów linii American Airlines wtargnął do kokpitu samolotu stojącego na lotnisku i uszkodził przyrządy pokładowe. Mężczyzna próbował następnie uciec przez okno maszyny. Do sieci trafiło nagranie ukazujące ten incydent.

Do nietypowego zdarzenia doszło na lotnisku San Pedro Sula w Hondurasie. W czasie wpuszczania pasażerów na pokład samolotu, który miał lecieć do Miami, jeden z podróżujących nagle wbiegł do kokpitu i uszkodził maszynę. Podczas incydentu interweniowali członkowie załogi linii.

Pasażer wbiegł do kokpitu i uszkodził przyrządy pokładowe

Jak podaje ABC News, mężczyzna wbiegł rękawem lotniczym na pokład samolotu linii American Airlines (Boeinga 737-800) i natychmiast skierował się do kokpitu, gdzie uszkodził przyrządy pokładowe. Na koniec próbował uciec przez otwarte okno.

W sieci pojawiło się krótkie nagranie ukazujące to zdarzenie. Na początku można zobaczyć mężczyznę wychylającego się przez okno kokpitu. Po chwili widać biegnącą po płycie portu obsługę lotniska oraz funkcjonariuszy policji.

Jak podała w komunikacie linia American Airlines, podczas incydentu interweniował personel pokładowy, który przekazał sprawcę miejscowym władzom. Mężczyzna trafił do aresztu.

Przedstawiciele przewoźnika z uznaniem wyrazili się o „wybitnych pracownikach załogi” oraz „profesjonalizmie podczas rozwiązywania trudnej sytuacji”.

Boeingiem 737-800, który musiał pozostać na lotnisku w Hondurasie z powodu uszkodzeń, miało polecieć do Miami 121 pasażerów i sześciu członków załogi. By umożliwić podróżnym dotarcie na miejsce, podstawiono samolot zastępczy.

Źródło: Reuters, ABC News