Zamknij

Pasażer nie chciał założyć maseczki na pokładzie. Został wyrzucony z samolotu

19.06.2020 08:47

Pasażer samolotu linii American Airlines, który mimo wielokrotnych poleceń załogi pokładowej odmówił założenia maseczki, został wyproszony z pokładu. Przewoźnik poinformował, że mężczyzna będzie miał zakaz wstępu do jego samolotów do czasu, aż to zalecenie zostanie zniesione. 

Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło w czwartek na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku. Tuż przed startem samolotu, który przygotowywał się do lotu ze 122 pasażerami do Dallas-Fort Worth w Teksasie, jeden z podróżujących został usunięty z pokładu. 

USA. Nie założył maseczki, został usunięty z pokładu

Pasażer, którego określono w komunikacie przewoźnika jako "prawicowego aktywistę", został usunięty z pokładu. Podczas kłótni z obsługą, argumentował, że żadne przepisy nie zobowiązują go do noszenia maski na pokładzie samolotu.
Media podkreślają, że przepisów takich w istocie nie ma - jest to jedynie praktyka i zalecenie linii lotniczych. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) odrzuciła wcześniej wniosek linii lotniczych i działających w nich związków zawodowych, aby zakładanie masek było obowiązkowe.

American Airlines poinformowały, że mężczyzna nie będzie mógł korzystać z ich usług, dopóki obowiązywać będzie zalecenie noszenia maseczek przez pasażerów i członków załogi wprowadzone w okresie pandemii. Ostatecznie niesforny pasażer odleciał do Dallas późniejszym rejsem innego przewoźnika.

Linia American Airlines wydała oświadczenie w tej sprawie: "Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszym klientom i członkom załogi i dlatego zaostrzyliśmy egzekwowanie zalecenia zasłaniania ust i nosa na pokładzie"- oświadczył rzecznik AA, Ross Feinsten. "Oczekujemy, że klienci, którzy nas wybiorą, będą tego przestrzegać. Jeśli to konieczne, będziemy odmawiać podróży klientom, którzy tego odmówią" - dodał

Źródło: PAP