Zamknij

Pasażer spóźnił się na lot do Polski. Wskoczył na taśmę bagażową, aby dostać się na pokład

09.08.2021 11:55
Ryanair - Samolot
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

34-letni pasażer został aresztowany na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna spóźnił się na lot do Polski, przez co obsługa nie mogła wpuścić go na pokład. W akcie desperacji pasażer próbował dostać się do samolotu linii Ryanair przez taśmę bagażową. 

Do niecodziennego incydentu doszło w sobotę na lotnisku East Midlands Airport w Anglii. Brytyjska policja zatrzymała mężczyznę, który próbował nielegalnie wedrzeć się do samolotu lecącego do Rzeszowa. 

Wielka Brytania. Chciał dostać się na lot przez taśmę bagażową

Jak poinformowały władze lotniska, pasażer przybył na lotnisko 35 minut po zakończeniu odprawy. Gdy zdał sobie sprawę ze swojej pomyłki i spóźnienia, wskoczył na taśmę bagażową, by w ten sposób dostać się na pokład maszyny. Jego próba okazała się nieudana. 

Mężczyzna został aresztowany za wejście bez zezwolenia na obszar lotniska, gdzie wstęp jest zabroniony, po czym otrzymał warunkowe upomnienie. Władze angielskiego portu lotniczego dodały, że incydent nie spowodował zakłócenia w rozkładzie lotów.

Nie podano narodowości pasażera, ale wiadomo, że chodziło o poranny lot linii Ryanair do Rzeszowa.

Jak podaje stacja BBC, policjanci zaangażowani w to zdarzenie żartowali sobie później na Twitterze, porównując je do sceny z filmu "Szklana pułapka", w której na taśmie bagażowej jedzie Bruce Willis.

Źródło: PAP, BBC