Zamknij

Pasażer wyskoczył z kołującego samolotu. Uciekł drzwiami w pobliżu kuchni, po upadku złamał nogę

07.12.2021 15:06
Samolot na lotnisku
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego incydentu doszło na płycie międzynarodowego lotniska w Phoenix. 30-letni mężczyzna wyskoczył z kołującego samolotu. Wydostał się z maszyny drzwiami w pobliżu kuchni i upadł na ziemię. Po wszystkim uciekł do pobliskiej remizy, gdzie się zabarykadował. Dopiero strażacy nakłonili go, aby wyszedł. Został przewieziony do szpitala ze złamaniem nogi, a w jego sprawie toczy się śledztwo.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że na pokładzie jednego z samolotów doszło do poważnej awantury. Jedna z pasażerek prawdopodobnie była pod wpływem alkoholu i zaatakowała członków załogi - nawet uderzyła jednego z nich. Na szczęście maszyna bezpiecznie wylądowała, a agresywną turystką zajęła się policja.

Do kolejnego nietypowego incydentu doszło z kolei w jednym z miast w stanie Arizona. Mężczyzna wyskoczył z kołującego samolotu na międzynarodowym lotnisku Phoenix-Sky Harbor. Wydostał się z pokładu za pomocą drzwi w pobliżu kuchni, a następnie upadł na ziemię. Przy okazji poważnie uszkodził sobie nogę. Nie zwracając na to uwagi, uciekł do pobliskiej remizy strażackiej i tam się zatrzasnął. Dopiero przebywający w tym miejscu strażacy namówili go, aby wyszedł i udał się do szpitala. Teraz sprawę bada policja.

Pasażer wyskoczył z kołującego samolotu. Uciekł drzwiami w pobliżu kuchni, po upadku złamał nogę

W sobotę 30-letni mężczyzna wyskoczył z kołującego po płycie lotniska Phoenix-Sky Harbor samolotu. Southwest Flight 4236 bezpiecznie dotarł do miasta z Colorado Springs i jechał w kierunku bramki, kiedy doszło do tego incydentu.

Wstępne analizy pokazują, że gdy maszyna zbliżała się do bramki, pasażer wyszedł z samolotu tylnymi drzwiami w pobliżu kuchni. Kapitan zatrzymał samolot i powiadomił Kontrolę Ruchu Lotniczego (ATC) - powiedział rzecznik linii Southwest Airlines, Dan Landson, w rozmowie z CNN.

Nie wiadomo, w jaki sposób mężczyźnie udało się otworzyć drzwi samolotu, ale wyskoczył on na ziemię i przy okazji uszkodził sobie nogę. Stąd udał się do remizy strażackiej. Wszedł do budynku i zamknął się w wieloosobowym pokoju. 

Po kilku minutach strażacy byli w stanie nakłonić dorosłego mężczyznę, aby otworzył drzwi. Został zbadany i przewieziony do lokalnego szpitala z powodu urazu kończyny dolnej - przekazał mediom kapitan straży pożarnej w Phoenix, Todd Keller.

Władze zareagowały na incydent, ale lot bezpiecznie zakończył się w wyznaczonej dla niego bramce. W sprawie niesfornego pasażera toczy się obecnie śledztwo, ale nie wiadomo, czy zostanie on o coś oskarżony.

Źródło: CNN