Zamknij

Peru łagodzi zasady wjazdu. Zaszczepieni nie będą już musieli robić testu na koronawirusa

05.11.2021 12:01
Peru łagodzi zasady wjazdu. Zaszczepieni nie będą już musieli robić testu na koronawirusa
fot. SHUTTERSTOCK

Władze Peru wprowadziły zasady, które mają ułatwić podróżowanie zaszczepionym turystom. Zgodnie z nowymi restrykcjami, urlopowicze, którzy przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19 nie będą już musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu.

Na taką wiadomość czekali wszyscy, którzy chcieli zwiedzić Peru, ale surowe restrykcje obowiązujące na granicy skutecznie odwodziły ich od tego pomysłu. Teraz podróżowanie do tego kraju będzie znacznie łatwiejsze. Sprawdź, kto zostanie zwolniony z obowiązku okazania testu na obecność koronawirusa.

Peru łagodzi zasady wjazdu. Zaszczepieni nie będą już musieli robić testu na COVID-19

Do tej pory podróżni udający się do Peru zobowiązani byli do okazania negatywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa, wykonanego najpóźniej 72 godziny przed odlotem. Restrykcje te dotyczyły wszystkich turystów, także tych zaszczepionych. Jak podaje portal pasazer.com, obecnie tamtejszy rząd wprowadził nowe zasady, które mają ułatwić podróżowanie do Peru w czasie pandemii.

Zobacz także:  Austria zaostrza restrykcje dla niezaszczepionych. Duże zmiany od 8 listopada

Zgodnie z nimi, z wykonywania testu zwolnione są wszystkie osoby powyżej 12. roku życia, które są w pełni zaszczepione, a ostatnią dawkę preparatu przyjęły co najmniej 14 dni przed wylotem. 

Oznacza to, że test na koronawirusa muszą wykonać wyłącznie niezaszczepieni turyści lub ci, którzy przyjęli dopiero jedną dawkę preparatu (w przypadku szczepionek dwudawkowych). Z kolei dzieci poniżej 12 lat zostaną wpuszczone na pokład, jeśli nie będą mieć symptomów infekcji.

Nadal wszyscy podróżni udający się do Peru muszą uzupełnić wirtualną deklarację dotyczącą stanu zdrowia. Dokument należy mieć przy sobie zarówno przed odlotem, jak i w trakcie pobytu w kraju.

Zobacz także:  Holandia przywraca część zniesionych restrykcji. Wracają maseczki i przepustki COVID-19

RadioZET.pl/pasazer.com/gov.pl