Zamknij

Peru ma nową atrakcję turystyczną. Ma przyciągnąć do kraju więcej podróżnych

28.10.2021 15:25
Peru ma nową atrakcję turystyczną. Ma przyciągnąć do kraju więcej podróżnych
fot. SHUTTERSTOCK

Władze Peru stworzyły nowy projekt ochrony dzikiej przyrody, którego celem jest poprawa stanu fauny i sprowadzenie wikunii andyjskiej na nowe tereny. - Myślę, że stanie się to atrakcją turystyczną - oświadczył burmistrz gminy Urubamba.

Jak podaje portal polishnews.co.uk za agencją Reuters, w zeszłą niedzielę (24 października) 150 wikunii andyjskiej przybyło do centrum dzikiej przyrody znajdującego się w rejonie Cusco w Peru. Zwierzęta transportowano ciężarówkami, a następnie przenoszono je na noszach. 

Peru ma nową atrakcję turystyczną. Ma przyciągnąć do kraju więcej podróżnych

Sprowadzenie wikunii andyjskiej na nowe tereny to jeden z elementów nowego programu ochrony przyrody. Przywiezione osobniki pochodzą ze stowarzyszenia "Cerro Azul" w prowincji Canchis.

Zobacz także:  Turysta czekał 7 miesięcy, by zwiedzić Machu Picchu. W końcu otwarto je tylko dla niego

Władze mają nadzieję, że zwierzęta będą nową atrakcją turystyczną Peru. Ale nie tylko. Chcą również, żeby stały się sposobem na zarobek miejscowych. Wełnę wikunii andyjskich można wykorzystywać na przykład do tworzenia rękodzieł.

"Zalesianie i odnawianie lasów, dbanie o faunę, którą mamy, myślę, że stanie się to atrakcją turystyczną" - powiedział Alberto Varcarcel, burmistrz gminy Urubamba. Dodał, że w program zainwestowano około 250 tysięcy dolarów.

Zobacz także:  Niesamowite odkrycie w Peru. Ogromny wizerunek kota znaleziony na płaskowyżu

Wikunia andyjska to gatunek południowoamerykańskiego ssaka. Jest najmniejszym przedstawicielem rodziny wielbłądowatych, blisko spokrewnionym z lamą oraz gwanako andyjskim. Osobniki te żyją w małych grupach rodzinnych, najczęściej na stokach Andów. 

RadioZET.pl