Zamknij

Egzotyczny kraj zniósł obostrzenia pandemiczne. Turyści wjadą tu bez szczepień i testów

03.11.2022 15:09

Kolejne państwo rezygnuje z restrykcji i zaprasza turystów na swój obszar. Zobaczcie, od kiedy surowe zasady wjazdu zmieniły się tym razem w Peru.

Peru
fot. Shutterstock

Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że władze Kataru postanowiły znieść obostrzenia pandemiczne jeszcze przed Mistrzostwami Świata Piłce Nożnej, które rozpoczną się w tym kraju już 20 listopada. Wszystko po to, aby ułatwić turystom i kibicom dostanie się do tego państwa i możliwość oglądania rozrywek bez ograniczeń.

Teraz takie same kroki podejmuje egzotyczny kraj z Ameryki Południowej. Mowa o Peru, które 1 listopada również postanowiło pójść na rękę podróżnikom i znieść restrykcyjne zasady wjazdu do kraju.

Peru znosi obostrzenia pandemiczne. Turyści wjadą tu bez szczepień i testów

Na początku listopada w Peru przestał obowiązywać stan nadzwyczajny związany z pandemią koronawirusa. Oznacza to też, że zniesione zostały wszystkie restrykcje dla podróżnych, którzy chcieli się tu udać. Jak podaje portal Fly4free, utrzymywane były one od marca 2020 roku aż do 26 października 2022 roku. W międzyczasie były lekko modyfikowane, ale dopiero teraz je anulowano.

Dzięki temu turyści, którzy chcieliby odwiedzić ten egzotyczny kraj, nie muszą już przestrzegać surowych zasad. Nie muszą wykonywać testu na 48 godzin przed wyjazdem i nikt też nie skontroluje ich certyfikatu covidowego.

Warto dodać, że do tej pory trzeba tu było nosić też maseczki ochronne, ale także ten wymóg został zdjęty. Władze rekomendują jednak stosowanie tego typu ochrony.

Wybierzecie się w niedalekim czasie do Peru?

Zobacz także: Jedna z największych atrakcji turystycznych na świecie ma złą nazwę? Machu Picchu może nosić inny tytuł

Źródło: Fly4free

loader