Zamknij

Śmiertelny wypadek w Pieninach. Turysta spadł ze szczytu Sokolicy

06.12.2021 15:06
Pieniny. Śmiertelny wypadek w górach. Turysta spadł ze szczytu Sokolicy
fot. Albin Marciniak/East News

W weekend ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymali zgłoszenie o wypadku na szczycie Sokolicy. Młody mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 4 grudnia. Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym upadku turysty z Sokolicy. Informacje na ten temat przekazali górscy wędrowcy, którzy na szczycie zauważyli psa, zachowującego się tak, jakby szukał właściciela. Ratownicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania pod eksponowanymi, południowymi ścianami Sokolicy.

Pieniny. Śmiertelny wypadek w górach. Turysta spadł ze szczytu Sokolicy

"W trakcie działań odnaleziono ciało mężczyzny, który nie przeżył upadku z dużej wysokości. Ratownikom pozostał smutny obowiązek zniesienia ciała w dolinę" - poinformowali ratownicy w mediach społecznościowych.

Zobacz także:  Krokodyl zaatakował nastoletnią turystkę w Zambii. Wciągnął ją pod wodę

Jak dalej czytamy w poście, "zwłoki mężczyzny opuszczono ponad 350 metrów, za pomocą technik linowych do podstawy szczytu, a następnie pontonem przeprawiono do polskiej granicy". W akcji brało udział 20 ratowników Grupy Podhalańskiej oraz przedstawiciele polskiej i słowackiej straży Pienińskiego Parku Narodowego.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policja i prokuratura.

Sokolica to szczyt w północno-wschodniej części Pienin Środkowych. Liczy 747 m n.p.m.

RadioZET.pl/Facebook(Grupa Podhalańska GOPR)/tvn24.pl