Zamknij

Pijana pasażerka wbiegła przed samolot na płycie lotniska. Nie zdążyła wejść na pokład

04.01.2022 12:57
Samolot na płycie lotniska
fot. Shutterstock

Do incydentu z udziałem 53-letniej kobiety doszło na lotnisku Sky Harbor w Phoenix, w USA. Pijana pasażerka wbiegła przed samolot na płycie portu lotniczego, gdyż nie zdążyła wejść na pokład. Przegapiła ostatnie wezwanie i w ten sposób chciała zatrzymać pojazd przed wyruszeniem bez niej. Nie skończyło się to dla niej dobrze.

Jeżeli dużo podróżujecie samolotami, wiecie, że w trakcie takiej wycieczki zdarzają się różne sytuacje. Jakiś czas temu pisaliśmy, że jeden z pasażerów linii lotniczej Wizz Air próbował wysiąść z lecącej maszyny. Na szczęście załodze udało się go powstrzymać.

Z kolei ostatnio niebezpieczna sytuacja miała miejsce na lotnisku w amerykańskim Phoenix. 53-letnia kobieta, która miała stąd lecieć do Missouri, nie zdążyła wejść na pokład po ostatnim wezwaniu. Dlatego też wpadła na pomysł, że zatrzyma pilota już na płycie lotniska. Tym samym wybiegła na zewnątrz przed samolot. Pasażerkę zatrzymali pracownicy portu lotniczego, a następnie została przekazana w ręce policji.

Pijana pasażerka wbiegła przed samolot na płycie lotniska. Nie zdążyła wejść na pokład

Pijana kobieta wbiega na płytę lotniska w Phoenix po tym, jak nie zdążyła wejść na pokład samolotu po ostatnim wezwaniu. 53-letnia Vickie Meyers wpadła na pomysł wejścia przed pojazd i zwrócenia na siebie uwagi pilota, aby ten jednak zatrzymał się i na nią poczekał. Pasażerka była pijana.

Podróżniczka miała zamiar wrócić z lotniska Sky Harbor w Phoenix do Missouri w USA. Jak podają zagraniczne media, zasiedziała się w barze na lotnisku i nie zdążyła dostać się na pokład. Wcześniej personel portu lotniczego wzywał ją do wejścia do samolotu.

Meyers wracała do domu po Bożym Narodzeniu. Kiedy nie udało jej się dostać do pojazdu linii Spirit Airlines, wpadła na pewien pomysł. Najpierw próbowała przedostać się przez bramę wejścia na pokład, wprowadzając losowy kod. Następnie skierowała się do pobliskiego wyjścia ewakuacyjnego, które prowadziło na płytę lotniska. Zeszła po schodach i wbiegła prosto przed samolot. Chciała zwrócić na siebie uwagę pilota i go zatrzymać.

Postanowiła wyjść drzwiami awaryjnymi na płytę lotniska i zaczęła kłócić się z obsługą naziemną o to, dlaczego powinni ją wpuścić do samolotu - powiedział w rozmowie z mediami inny pasażer tego lotu, Bryan Jones.

Kobietę powstrzymał personel portu lotniczego i zatrzymał ją do czasu przybycia policji. Następnie została ona aresztowana i zabrana przez funkcjonariuszy. 53-latka trafiła do więzienia w hrabstwie Maricopa, gdzie została oskarżona o przestępstwo pierwszego stopnia.

Źródło: The Mirror