Zamknij

"Nie wiem, czy wystarczy paliwa". Pilot samolotu wywołał panikę wśród pasażerów

07.09.2022 12:37

Pasażerowie samolotu linii British Airways przeżyli chwile grozy w czasie lotu. Z powodu burzy i słabej widoczności pilot musiał kilka razy podchodzić do lądowania. Po kolejnej nieudanej próbie kapitan samolotu podjął decyzję o przekierowaniu maszyny na inne lotnisko. Przyznał przy tym szczerze, że nie wie, czy wystarczy paliwa, aby dolecieć do celu. To wywołało panikę na pokładzie. 

British Airways
fot. Shutterstock

Samolot linii British Airways leciał z Londynu do Dubrownika i zgodnie z planem miał wylądować wieczorem o 21.25. Na pokładzie maszyny było ok. 150 osób pasażerów. W czasie rejsu drastycznie pogorszyły się jednak warunki pogodowe, a przed samym lądowaniem pojawiła się burza. Pilot zdecydował o awaryjnym lądowaniu w Zagrzebiu. Wtedy też miał przekazać podróżnym, że ma nadzieję, że wystarczy paliwa, aby dotrzeć do celu. Swoimi słowami wywołał przerażenie wśród osób przebywających na pokładzie. 

Pilot kilka razy podchodził do lądowania. "Nie wiem, czy wystarczy paliwa"

Jak podaje portal Dubrovniknet.hr, pilot kilka razy podchodził do lądowania w Dubrowniku, ale nie był w stanie zakończyć tego lotu w tak niesprzyjających warunkach pogodowych.

Samolot krążył jeszcze pół godziny nad chorwackim miastem, ale pogoda się nie zmieniała. W związku z niebezpieczeństwem lądowania podczas burzy pilot brytyjskiej linii zdecydował, że przekieruje lot do Zagrzebia.

Jak wynika z relacji pasażerów, właśnie wtedy mieli usłyszeć słowa, które wywołały niemałe poruszenie i przerażenie na pokładzie. Kapitan powiedział, że ma nadzieję, że wystarczy paliwa, aby dostać się na lotnisko w stolicy Chorwacji

Na szczęście maszyna bezpiecznie wylądowała w Zagrzebiu. Pasażerowie lotu British Airways z Londynu znaleźli się w Chorwacji dopiero 20 minut po północy. 

Podróżni twierdzili, że linia lotnicza dopiero rano poinformowała ich o tym, że z powodu burzy niemożliwe jest lądowanie w Dubrowniku. Zgodnie z wiadomością SMS-ową, mieli wystartować z Zagrzebia o 13.30, jednak i to nie doszło do skutku. Ostatecznie na lot do Dubrownika musieli czekać aż 16 godz., więc ich podróż z Londynu do Dubrownika trwała łącznie niemal 24 godziny.

Źródło: dubrovniknet.hr/Onet

loader