Zamknij

Pilot zawrócił samolot. Na pokładzie znaleziono list z pogróżkami

28.10.2021 12:15
Pilot zawrócił samolot. Na pokładzie znaleziono list z pogróżkami
fot. SHUTTERSTOCK

Po 22 minutach od startu samolot linii lotniczych EgyptAir lecący do Moskwy wrócił na lotnisko w Kairze. Powodem było znalezienie listu z pogróżkami na pokładzie maszyny.

Do tego incydentu doszło w środę 27 października. List z pogróżkami znaleziono na pokładzie samolotu Airbus A220-300 wykonującego lot o numerze MS728.

Pilot zawrócił samolot. Na pokładzie znaleziono list z pogróżkami

Narodowe linie lotnicze Egiptu EgyptAir wydały w tej sprawie oficjalny komunikat. Poinformowano w nim, że samolot bezpiecznie wylądował z powrotem na lotnisku w Kairze. Dodano, że podjęto "wszystkie niezbędne środki" dotycząco tego incydentu.

Przewoźnik w komunikacie nie przekazał jednak, kto napisał wiadomość ani jaka dokładnie była treść listu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że połączenia lotnicze między Kairem a Moskwą zostały wznowione w sierpniu, po dwóch i pół roku przerwy.

Rejsy zostały zawieszone po tym, gdy w październiku 2015 na półwyspie Synaj rozbił się rosyjski samolot lecący z kurortu Szarm el-Szejk. W katastrofie zginęły 224 osoby. Według rosyjskich śledczych, jej przyczyną był wybuch bomby znajdującej się na pokładzie maszyny. Do zamachu przyznała się lokalna filia terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie.

Zobacz także:  Egipt wprowadza cenę minimalną za nocleg w hotelach. Zmiany od 1 listopada 2021

RadioZET.pl/PAP