Zamknij

Piorun trafił w sześć osób na plaży w USA. Wśród rannych troje dzieci

13.08.2021 12:41
Piorun trafił w plażowiczów
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na plaży Orchard Beach w Nowym Jorku. Sześć osób trafiło do szpitala po tym, jak w czasie burzy uderzył w nie piorun. Wśród rannych plażowiczów jest troje dzieci. 

W ostatnich dniach w Nowym Jorku panują ekstremalne upały. W regionie wydano nawet ostrzeżenia o bardzo wysokich temperaturach sięgających 38 stopni Celsjusza. Mieszkańcy, szukając ochłody, tłumnie wybierali się na plażę. Z pewnością nie spodziewali się, że w czasie wypoczynku zaskoczy ich tak gwałtowne załamanie pogody. 

USA. Piorun uderzył w sześcioro plażowiczów

Jak podaje NBC News, do niebezpiecznego zdarzenia doszło po godzinie 17 na plaży Orchard Beach. Ratownicy, widząc zbliżającą się burzę i obawiając się o bezpieczeństwo plażowiczów, apelowali o jak najszybsze wyjście z wody i opuszczenie terenu plaży. Gwałtowna burza pojawiła się jednak tak szybko, że nie wszyscy zdążyli uciec. 

W pewnym momencie piorun uderzył w sześcioro plażowiczów, w tym w trójkę dzieci. Każda z osób doznała obrażeń. Ranni zostali przewiezieni do szpitala Jacobi Medical Center w Nowym Jorku.

Według informacji podawanych przez lokalne media najbardziej ucierpiał 15-letni chłopiec, w którego piorun trafił bezpośrednio. Jak relacjonują świadkowie tego zdarzenia, chłopiec w chwili uderzenia  "jakby wyleciał w powietrze". Funkcjonariusze policji przekazali, że u 15-latka doszło do chwilowego zatrzymania akcji serca i w stanie krytycznym trafił do szpitala. 

Jedną z ofiar był też 5-letni chłopiec. Jak przekazał jego ojciec dla "New York Daily News", dziecko jest w dobrym stanie. Nie podano jednak informacji o stanie zdrowia pozostałych osób porażonych piorunem. 

Jak informuje Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service), piorun zabija średnio 49 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych. Szanse na trafienie piorunem w ciągu 80 lat życia wynoszą 1 na 15 300.

Źródło: nbcnews.com, nbcnewyork.com, newsweek.com