Zamknij

Piorun uderzył w samolot LOT-u lecący na Dominikanę. Maszyna zawróciła na lotnisko Chopina

20.01.2022 12:06
Samolot LOT
fot. GERARD/REPORTER

Do zdarzenia doszło w czwartek 20 stycznia nad ranem. Piorun uderzył w samolot PLL LOT, który zabrał turystów z Warszawy do Puerto Plata na Dominikanie. Piloci podjęli decyzję o zawróceniu maszyny na Okęcie.

Samolot czarterowy polskich linii lotniczych LOT wystartował dzisiaj przed godz. 7 w kierunku słonecznej Dominikany. Chwilę po rozpoczęciu podróży w Boeinga 787-8 uderzył piorun. Znajdował się on wówczas na wysokości miejscowości Kutno. Piloci podjęli decyzję o zawróceniu maszyny na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zobacz także: W kabinie samolotu wybuchł pożar. Maszyna płonęła na lotnisku w Chinach

Piorun uderzył w samolot LOT-u lecący na Dominikanę. Maszyna zawróciła na lotnisko Chopina

Piorun uderzył w Boeinga 787-8, który leciał w czwartek 20 stycznia z Warszawy na Dominikanę. Maszyna należąca do polskich linii lotniczych LOT wystartowała ze stołecznego lotniska przed 7 i miała dolecieć do Puerto Plata po 10 godzinach. Niestety w okolicach Kutna - ok. 120 km w linii prostej od Warszawy - w pojazd trafiła błyskawica.

Gdy lecieliśmy, w samolot uderzył piorun. Pasażerowie przeżyli moment grozy. Przez chwilę widoczny był ogień, kapitan zdecydował o zawróceniu maszyny na lotnisko w Warszawie. Trwa inspekcja samolotu. Czekamy na decyzję, czy będziemy mogli ponownie wejść do tej maszyny - powiedział redakcji Kontaktu 24 (TVN 24) pan Maciej, jeden z podróżnych.

Piloci podjęli błyskawiczną decyzję o zawróceniu samolotu do początkowego portu lotniczego. Dreamliner został skierowany na Okęcie, gdzie bezpiecznie osiadł na ziemi ok. 6.54. Przebieg wypadków potwierdził także w rozmowie z dziennikarzami TVN 24 rzecznik prasowy PLL LOT, Krzysztof Moczulski.

Samolot lecący na Dominikanę z Lotniska Chopina chwilę po starcie musiał zawrócić z powodu uderzenia pioruna. Maszyna była wtedy w okolicach Kutna. Samolot wylądował na Lotnisku Chopina. Nikomu nic się nie stało - powiedział.

Pojazd został poddany szczegółowej inspekcji i dopiero ona wykaże, czy może kontynuować podróż, czy też niezbędna jest wymiana samolotu.

Źródło: TVN 24