Zamknij

Po siedzeniem samolotu znaleziono... 9 kg złota. Właściciel cennej zguby poszukiwany

Nina Czochara
27.04.2018 13:22
Jet Aiways - samolot
fot. Shutterstock

Aż 9 kg złota, o równowartości 400 tys. dolarów, znaleziono pod siedzeniami samolotu linii Jet Airways. Cenną zgubę odkryto na lotnisku w Mumbaju podczas rutynowej kontroli pokładu po zakończonym locie z Dubaju.

Do zdarzenia doszło na terenie portu lotniczego Króla Śiwadźiego w Mumbaju (Indie). Samolot linii Jet Airways wylądował na lotnisku po standardowym locie z Dubaju. Podczas rutynowej kontroli pokładu, po zakończonej podróży, odnaleziono coś bardzo nietypowego... i cennego.

Sześć sztabek złota pod siedzeniami samolotu

Załoga pokładowa odkryła pod dwoma siedzeniami sześć sztabek złota. Każda z nich ważyła 1,5 kilograma i szacuje się, że w sumie są warte ok. 400 tys. dolarów (czyli równowartość 1,3 mln złotych!).

Najprawdopodobniej złoto odnalezione na pokładzie samolotu Jet Airways należało do przemytników i władze podejrzewają, że miało zostać odebrane po lądowaniu na lotnisku w Mumbaju. Przewoźnik współpracuje z odpowiednimi służbami, by rozwikłać zagadkę tej "złotej zguby", dlatego przekazał służbom celnym listę pasażerów i członków załogi.

Wszystkie sztabki trafiły w ręce indyjskich władz. Nie wiadomo jeszcze, do kogo należało i w jakim celu miało zostać wykorzystane. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

•  9 ton metali szlachetnych wypadło z rosyjskiego samolotu. Złoto leciało z nieba

Co pasażerowie zostawiają w samolocie? Ta lista może cię zaskoczyć!

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC