Zamknij

Będzie pociąg z Polski do Belgii. Uruchomienie połączenia możliwe już latem 2022

12.10.2021 13:07

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają w planach podróż do Belgii. Latem 2022 roku prawdopodobnie uruchomione zostanie połączenie kolejowe z Warszawy do Ostendy. Pociąg ma zatrzymywać się także w Berlinie, Amsterdamie oraz Brukseli.

Będzie pociąg z Polski do Belgii. Uruchomienie połączenia możliwe już latem 2022
fot. SHUTTERSTOCK

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o tym, że w przyszłym roku ma ruszyć pociąg z Krakowa do popularnych turystycznie Splitu i Rijeku w Chorwacji. Opublikowany został nawet wstępny rozkład jazdy kolei. Za tym przedsięwzięciem stoi RegioJet. Teraz okazuje się, że czeski przewoźnik ma w planach także inne bezpośrednie połączenie z Polski - tym razem chce zabrać mieszkańców naszego kraju do Belgii. 

Pociąg z Polski do Belgii. Uruchomienie połączenia możliwe już latem 2022

RegioJet właśnie otrzymał pozwolenie od Urzędu Transportu Kolejowego na utworzenie połączenia z Warszawy Wschodniej do belgijskiej Ostendy. Otwarty dostęp dla czeskiego przewoźnika został przyznany na pięć lat - od 12 grudnia 2021 do 12 grudnia 2026 roku. Wstępnie RegioJet zapowiedział jednak, że trasa ta zostanie uruchomiona latem 2022.

Zgodnie z decyzją UTK, pociągi z Polski do Belgii będą jeździć codziennie. Ze wstępnego rozkładu jazdy wynika, że trasa rozpocznie się o godzinie 17:05 na dworcu Warszawa Wschodnia. Dalej kolej przejedzie przez następujące stacje: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Łowicz Główny, Kutno, Konin, Września, Poznań Główny, Świebodzin oraz Rzepin.

Po przekroczeniu polskiej granicy pociąg zatrzyma się we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy), a dalej pojedzie przez: Berlin, Hanower, Amsterdam Centralny (Holandia), Schiphol, Hagę, Rotterdam oraz Roosendaal. Około godziny 8:00 rano kolej powinna dotrzeć do Belgii. Tam zatrzyma się na stacji w Antwerpii, Brukseli, Gandawie i Brugii. Na stację końcową w Ostenda pociąg ma przybyć chwilę przed 10:00.

Co ważne, w relacji powrotnej, tj. Ostenda – Warszawa na stacjach w Polsce będzie możliwe jedynie wyjście z pociągu.

loader

RadioZET.pl/interia.pl/PAP(Łukasz Pawłowski)