Zamknij

Pociąg z Polski do Chorwacji. Znamy wstępny rozkład jazdy

11.10.2021 13:07
Pociąg z Polski do Chorwacji. Znamy wstępny rozkład jazdy
fot. SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które kolejne wakacje planują spędzić w słonecznej Chorwacji. Latem ma zostać uruchomione połączenie kolejowe ze stolicy Małopolski do Rijeki i Splitu. Właśnie opublikowano wstępny rozkład jazdy pociągu.

Chorwacja to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Co roku tysiące turystów z Polski planuje tam spędzić swój letni urlop. Do tego europejskiego kraju można dotrzeć na kilka sposobów, jednak najwięcej osób wybiera podróż własnym samochodem.

To już niebawem może się zmienić. W przyszłe wakacje ma zostać uruchomione specjalne połączenie kolejowe z Polski do Chorwacji. Przedstawiamy wstępny rozkład jazdy pociągu.

Pociąg z Polski do Chorwacji. Oto wstępny rozkład jazdy

Jeszcze pod koniec czerwca br. czeski RegioJet oficjalnie poinformował, że planuje uruchomić bezpośrednie połączenie kolejowe z Polski do Chorwacji. Radim Jancura, właściciel przewoźnika, zapowiedział wtedy w mediach, że pociąg z Krakowa do popularnych turystycznie Splitu i Rijeku ruszy najprawdopodobniej latem 2022 roku.

Choć nadal wiele informacji owianych jest tajemnicą (nie wiadomo na przykład, kiedy dokładnie uruchomione zostanie nowe połączenie), to już pojawiają się pierwsze szczegóły. Właśnie opublikowano wstępny rozkład jazdy pociągu z Polski do Chorwacji. 

Kolej ma kursować aż trzy razy w tygodniu - w każdy wtorek, piątek oraz niedzielę. Trasa będzie rozpoczynać się w stolicy Małopolski o godzinie 15:30. Dalej pociąg będzie jechać przez następuje miejscowości: Katowice, Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb oraz Ogulin. 

Tam kolej zostanie rozłączona. Część składu ruszy w drogę do Rijeki, a pozostałe wagony skierują się w stronę Splitu. Pasażerowie dotrą do miejsc docelowych odpowiednio o godzinie 8:36 oraz 12:21. W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia.

Pociąg z Chorwacji do Polski również ma kursować trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty. Powrót ze Splitu zaplanowano na 15:30, a z Rijeki na 18:35. Pasażerowie mają dotrzeć do Krakowa o godzinie 12:12. 

RadioZET.pl/rynek-kolejowy.pl