Zamknij

Pociągiem do Chorwacji. Koleje austriackie i słowackie latem uruchomią nocną trasę

30.03.2021 13:24

Tego lata uruchomiony zostanie nocny pociąg do Chorwacji, którego trasa przebiegać będzie przez Słowację oraz Austrię. To ciekawa alternatywa także dla Polaków, którzy lubią podróżować pociągiem i chcieliby odwiedzić te kraje. 

Pociągiem do Chorwacji. Koleje austriackie i słowackie latem uruchomią nocną trasę
fot. SHUTTERSTOCK

Chorwacja to jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji Polaków. To kraj pełen atrakcji i malowniczych krajobrazów. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i turyści nastawieni na relaks na plaży. Do Chorwacji można dotrzeć na kilka sposobów, a jednym z chętniej wybieranych jest podróż samochodem. Teraz szykuje się ciekawa alternatywa, także dla Polaków, jaką jest przejazd pociągiem.

Latem do Chorwacji dostaniemy się pociągiem

Jak podaje portal Onet.pl, nocny pociąg uruchomiony zostanie przez Austriackie Koleje Federalne we współpracy z Kolejami Słowackimi. Jego trasa ma przebiegać następująco: Bratysława-Wiedeń-Graz-Split. Pociąg ma ruszyć już 18 czerwca i będzie kursować do połowy września dwa razy w tygodniu. 

Za bilet z Wiednia do Splitu trzeba będzie zapłacić 29,90 euro, czyli około 138 zł za miejsce siedzące oraz 69,90 euro (ok. 323 zł) za łóżko. Co warte podkreślenia, pociągiem będzie można przewieźć na przykład motocykl, a nawet samochód. 

Cieszymy się, że Koleje Austriackie połączyły Wiedeń ze Splitem, dzięki czemu austriaccy goście mogą podróżować z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych, niezwykle ważnych na austriackim rynku. Dla Chorwacji, jako drugiego najbardziej pożądanego kierunku turystycznego w Austrii, nowa linia ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia jeszcze lepszych wyników turystycznych z rynku austriackiego - powiedział dyrektor Chorwackiej Narodowej Organizacji Turystycznej w Austrii Branimir Tončinić, cytowany przez portal Onet.pl.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/Onet.pl