Zamknij

Podczas pływania zaatakował ją krokodyl. 14-letnia dziewczynka nie żyje

14.07.2022 09:06

Intan Maria Sari i jej koleżanki poszły nad rzekę, aby wyprać swoje ubrania. Po skończonej pracy postanowiły chwilę popływać. Podczas pluskania się w wodzie 14-latka została zaatakowana przez krokodyla. Dziewczynki nie udało się uratować.

Podczas pływania zaatakował ją krokodyl. 14-letnia dziewczynka nie żyje
fot. SHUTTERSTOCK

Jak podaje portal thesun.co.uk, do tego dramatycznego zdarzenia doszło w indonezyjskiej prowincji, na jednej z wysp Riau. Nastolatka i jej przyjaciółki prały ubrania w rzece. Niedługo później postanowiły wskoczyć do wody i chwilę popływać. To właśnie wtedy doszło do ogromnej tragedii.

Zobacz także: Wybuch wulkanu w Gwatemali. Grupa turystów podeszła blisko, aby to nagrać

Podczas pływania zaatakował ją krokodyl. 14-letnia dziewczynka nie żyje

Krokodyl zaatakował 14-latkę, która na oczach koleżanek została wciągnięta pod powierzchnię wody. Gdy dziewczynka zniknęła, jej przyjaciółki natychmiast pobiegły po pomoc. Lokalna policja rozpoczęła poszukiwania. W akcji wzięli udział także członkowie zespołu z Regionalnej Agencji Zarządzania Katastrofami i Narodowej Agencji SAR, żołnierze oraz mieszkańcy wsi.

24 godziny później znaleziono ciało dziewczynki z licznymi śladami ugryzień. Funkcjonariusze poinformowali, że 14-latka znajdowała się mniej więcej kilometr od miejsca, w którym była widziana po raz ostatni. 

Po wypraniu ubrań ofiara pływała w rzece. Na chwilę zanurkowała, a po wynurzeniu zaczęła wołać o pomoc. Jedna z jej przyjaciółek widziała, jak 14-latka została zaatakowana przez krokodyla - powiedział funkcjonariusz policji, cytowany przez portal thesun.co.uk.

W związku z incydentem miejscowi urzędnicy zabronili mieszkańcom wsi pływania w rzece i umieścili znaki informujące o zagrożeniu atakiem dzikich zwierząt. Krokodyl, który zagryzł dziewczynkę, nie został znaleziony. 

Mieszkańcy zostali poinformowani, aby unikać rzek, ponieważ krokodyl prawdopodobnie zaatakuje ponownie - dodał policjant.

Jak zauważa portal thesun.co.uk, archipelag indonezyjski jest domem dla 14 gatunków krokodyli - z dużą populacją niezwykle dużych i agresywnych gadów.

Zobacz także: Turyści uciekali w panice z plaży. Nagle zaczęły ich gonić lwy morskie [WIDEO]

RadioZET.pl/thesun.co.uk/o2.pl