Zamknij

Podróż do Izraela jeszcze łatwiejsza. Zmieniono przepisy wjazdowe dla turystów

10.10.2022 11:01

Izrael zaktualizował przepisy wjazdowe. Dzięki ogłoszonym zmianom podróż do tego popularnego turystycznie kraju na Bliskim Wschodzie będzie jeszcze łatwiejsza. Nowe przepisy weszły w życie od 9 października. 

Plaża w Tel Awiwie
fot. Mat. prywatne

Izrael w ostatnim latach zdobył ogromną popularność wśród turystów, w tym również Polaków. Do kraju przyciągają nie tylko miejsca święte w Jerozolimie, ale też długie piaszczyste plaże w Tel Awiwie, idealne warunki do nurkowania w Eljacie, fantastyczna kuchnia oraz gwarancja dobrej pogody przez cały rok.

W maju tego roku, po długim okresie zamknięcia wynikającym z pandemii Covid-19, izraelskie władze podjęły decyzję o otwarciu granic dla turystów i złagodzeniu obostrzeń. Teraz Ministerstwo Zdrowia Izraela informuje o kolejnych zmianach, które z pewnością ucieszą podróżujących.

Izrael aktualizuje przepisy wjazdowe

Od 9 października został zniesiony obowiązek wypełniania formularza wjazdowego, tak zwanego Entry Statement Form, przed przylotem do Izraela. Dokument ten należało wypełnić nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym lotem.

Resort zdrowia tłumaczy decyzję o złagodzeniu przepisów wjazdowych spadkiem liczby potwierdzonych przypadków Covid-19 u osób wjeżdżających do Izraela.

Zobacz także: Jerozolima. Zwiedzanie „Świętego Miasta” Izraela

Podróż do Izraela. O czym pamiętać?

Przypomnijmy, że 21 maja br. Izrael ogłosił zniesienie większości restrykcji pandemicznych podczas wjazdu do ich kraju. To oznacza, że podróżujący nie muszą już przedstawiać zaświadczenia o przyjęciu szczepień, przechorowaniu Covid-19 czy negatywnego wyniku testu. Na miejscu również nie obowiązują już żadne obostrzenia. 

Turyści planujący podróż do Izraela muszą jednak pamiętać, że obowiązkowe jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy. Na wjazd w celach turystycznych nie jest konieczne wyrabianie wizy. Po przylocie na lotnisku w Izraelu otrzymuje się specjalne potwierdzenie przekroczenia granicy (w postaci biletu z danymi osobowymi i kodem kreskowym). Warto mieć tę "karteczkę" zawsze przy sobie i w razie potrzeby okazać odpowiednim służbom.

Podróżujący muszą również pamiętać, że podczas przekraczania granicy służby przeprowadzają rozmowę na temat celu i charakteru podróży oraz zawartości bagażu. Trzeba liczyć się z dociekliwymi pytaniami na lotnisku podczas powrotu do Polski.

Źródło: Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki 

loader