Zamknij

Podróżnicy składają skargi na dzieci z Bali. "Ten problem może mieć wpływ na sektor turystyczny"

26.04.2022 11:49

Turyści złożyli skargę na dzieci z Bali, które "są agresywnie i domagają się pieniędzy od przyjezdnych". Do tego typu incydentów miało dochodzić w miasteczku Kuta położonym w południowej części wyspy.

Podróżnicy składają skargi na dzieci z Bali. "Ten problem może mieć wpływ na sektor turystyczny"
fot. SHUTTERSTOCK

Urzędnicy miasteczka Kuta zaczęli otrzymywać skargi dotyczące zachowania tutejszych dzieci. Jak podaje portal fly4free, cudzoziemcy przyjeżdżający na Bali narzekają na nieletnich, którzy ich zaczepiają i proszą o pieniądze lub o kupienie od nich jakiegoś drobiazgu.

Zobacz także: Tajlandia znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe. Skorzysta jedna grupa turystów

Indonezja. Turyści składają skargi na dzieci z Bali

- Urzędnicy z miasteczka Kuta otrzymali skargę od przewodnika turystycznego, który spotkał nieletnich sprzedawców ulicznych. Dzieci miały nalegać, aby cudzoziemcy dawali im pieniądze - powiedział sekretarz podkokręgu Kuta Made Agus Suantara, cytowany przez portal thebalisun.com.

Po otrzymaniu skargi Suantara natychmiast zawiadomił o sprawie Urząd Służby Cywilnej Kuta. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania niepełnoletnich dzieci, które zaczepiały turystów i próbowały im coś sprzedać. W sobotę 16 kwietnia zatrzymano 10 nieletnich i przetransportowano ich do biura Służby Cywilnej Kuta na przesłuchanie.

Okazało się, że dzieci przyjechały do Kuta z miasta Karangasem i mieszkały w jednym z tamtejszych pensjonatów razem ze swoimi rodzicami.

Made Agus Suantara podkreślił, że obawia się, że tego typu incydenty mogą mieć wpływ na sektor turystyczny, który dopiero zaczyna się odradzać po pandemii koronawirusa. 

Będziemy regularnie nadzorować tych nieletnich. Jeżeli znowu będą zaczepiać turystów, niewykluczone, że przetransportujemy ich tam, skąd pochodzą - zapewnił sekretarz podkokręgu Kuta.

Indonezja - zasady wjazdu do kraju

Na początku kwietnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze Indonezji poinformowały o zniesieniu niektórych obostrzeń wjazdowych. Zgodnie z nowymi zasadami, zaszczepieni turyści nie muszą już wykonywać testu na koronawirusa po przylocie do tego egzotycznego kraju. Nadal jednak zobowiązani są do poddania się badaniu przed przekroczeniem granicy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że honorowany jest wyłącznie test RT-PCR wykonany w ciągu 48 godzin przed rozpoczęciem podróży.

Nadal funkcjonuje też praktyczny zakaz wjazdu do Indonezji dla osób niezaszczepionych (z nielicznymi wyjątkami).

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/thebalisun.com/fly4free.pl