Zamknij

Pogarsza się sytuacja w Tunezji. MSZ apeluje do turystów, aby zrezygnowali z podróżowania tam

29.07.2021 14:05
Tunezja
fot. Shutterstock

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało komunikat, w którym odradza obywatelom wyjeżdżania do Tunezji. Wszystko przez to, że w egzotycznym kraju pogarsza się sytuacja nie tylko pandemiczna, ale i polityczna. Sprawdźcie, co tam się dzieje.

Jeżeli planowaliście w najbliższym czasie udać się do Tunezji, koniecznie zwróćcie uwagę na komunikaty, jakie zamieszcza na swojej stronie internetowej polski rząd i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Sytuacja pandemiczna w kraju niestety się pogarsza, a do tego dochodzi polityczny chaos, jaki ostatnio można tam zaobserwować.

W związku z tym wielu turystów z Polski odwołuje swoje loty do tego egzotycznego kraju. To samo robią biura podróży, które również odwołują tam wycieczki lub właśnie się do tego przymierzają. A polskie MSZ apeluje, aby wstrzymać się z podjęciem decyzji o wyjeździe do Tunezji.

Pogarsza się sytuacja w Tunezji. MSZ apeluje do turystów, aby zrezygnowali z podróżowania tam

W Tunezji jest ostatnio gorąco nie tylko pod względem pogodowym, ale też w kontekście politycznym. Jak podaje portal turysci.pl, państwo mierzy się ostatnio z kryzysem gospodarczym, którego konsekwencją są liczne protesty. Doprowadziły one do tego, że prezydent Kais Sajed zdymisjonował cały rząd, a do tego zawiesił parlament. Oliwy do ognia dolewa opozycja, która oskarża głowę kraju o zamach stanu.

Do tego wszystkiego coraz bardziej napięta robi się tutaj sytuacja pandemiczna. Jeszcze w połowie lipca notowano tutaj rekordowo duże liczby zakażeń koronawirusem. Obecnie zachorowań jest trochę mniej, ale polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat, w którym stanowczo odradza wyjeżdżania do Tunezji.

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Tunezji i napiętą sytuacją polityczną oraz epidemiologiczną Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Tunezji. Naszym obywatelom, przebywającym na jej terytorium, zalecamy unikanie miejsc często uczęszczanych (obiekty kultu religijnego, centra miast, bazary) oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (Policja, Gwardia Narodowa). Stanowczo odradzamy uczestnictwo w jakichkolwiek manifestacjach i zgromadzeniach publicznych. Osoby przebywające na pobytach wakacyjnych proszone są o pozostawanie na terenie hoteli i ośrodków turystycznych - czytamy w komunikacie MSZ.

Portal turysci.pl podaje również, że część Polaków sama zaczęła wycofywać się z wakacji w Tunezji, a biura podróży również rozważają wstrzymanie rezerwacji na ten kierunek. Co o tym sądzicie?

Źródło: turysci.pl