Zamknij

Polacy poszkodowani przez strajki linii lotniczych. 72 tys. osób może ubiegać się o odszkodowania

26.08.2022 12:00

Strajki pracowników linii lotniczych dotknęły wielu podróżnych, także z Polski. Okazuje się, że aż 72 tys. obywateli naszego kraju może ubiegać się o odszkodowania za loty odwołane w efekcie protestów przewoźników.

Polacy poszkodowani przez strajki linii lotniczych. 72 tys. osób może ubiegać się o odszkodowania
fot. SHUTTERSTOCK

W ostatnim czasie pracownicy wielu linii lotniczych organizowali strajki. Wśród protestujących znalazł się m.in. personel takich przewoźników jak Ryanair, SAS, Lufthansa czy EasyJet. Najczęściej domagali się oni poprawy warunków zatrudnienia i wyższych wynagrodzeń.

Zobacz także: Silnik samolotu zaczął płonąć w trakcie lotu. Na pokładzie wybuchła panika [WIDEO]

Strajki spowodowały ogromne zakłócenia w ruchu lotniczym; w ich wyniku anulowano tysiące rejsów. Utrudnienia dotknęły podróżnych z wielu krajów, w tym z Polski. 

72 tys. Polaków poszkodowanych przez strajki linii lotniczych

Jak wynika z informacji przekazanych przez AirHelp, międzynarodową platformę wyspecjalizowaną w zagadnieniu ochrony praw pasażerów, Polacy zajmują dziewiąte miejsce w Europie pod względem liczby osób, które mogą ubiegać się o odszkodowania za loty odwołane w efekcie strajków linii lotniczych.

Ekonomiczny dziennik z Lizbony "Dinheiro Vivo", powołując się na AirHelp, podał, że 72 tys. obywateli Polski może ubiegać się o odszkodowania za rejsy, które zostały anulowane w okresie od maja do lipca br.

Jak zauważa portugalska gazeta, we wspomnianym powyżej okresie, a więc maj - lipiec, poszkodowanych przez strajki załóg lotniczych było 3,8 mln osób na całym świecie. Utrudnienia w związku z protestami dotknęły zarówno klientów tanich linii lotniczych, jak i dużych spółek.

Portugalskie media wskazują też, że w dalszym ciągu nie została rozwiązana kwestia żądań finansowych personelu spółki TAP, największego pasażerskiego przewoźnika w tym kraju. Obsługująca rejsy do Polski linia w związku z akcjami strajkowymi tylko w sierpniu musiała odwołać ponad 150 lotów.

A wasz rejs w wyniku strajku został anulowany?

Zobacz także: LOT zawiesi jedną z najciekawszych tras. Zmiany wejdą w życie już w styczniu

loader

RadioZET.pl/PAP(Marcin Zatyka)