Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Pijany pasażer obrażał kapitana statku

16.05.2022 11:56
Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Pijany pasażer obrażał kapitana statku
fot. SHUTTERSTOCK

56-letni pasażer awanturował się na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę i obrażał kapitana statku. Niesforny podróżny został ukarany mandatem.

Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek 12 maja. Incydent miał miejsce na pokładzie samolotu lecącego z Londynu w Wielkiej Brytanii do Poznania.

Zobacz także: Najmniejsze lotnisko w Polsce wystartuje z 4 nowymi trasami. Na liście wakacyjne hity

Polska. Awantura na pokładzie samolotu. Pijany pasażer obrażał kapitana statku

Jak czytamy na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze SG z poznańskiej Ławicy otrzymali informację, że konieczna jest interwencja na pokładzie statku powietrznego. W samolocie znajdował się agresywny pasażer, który "nie chciał podporządkowywać się wydawanym przez załogę poleceniom". Ponadto 56-letni mężczyzna obrażał kapitana.

Okazało się, że pasażer był nietrzeźwy, dlatego zadecydowano o wezwaniu patrolu policji. Funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę do izby wytrzeźwień. Dzień później, czyli w piątek 56-latek za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie marca na pokładzie samolotu lecącego z Wielkiej Brytanii do Wrocławia miał miejsce podobny incydent. Wówczas funkcjonariusze Straży Granicznej musieli interweniować wobec 39-letniego mieszkańca Dolnego Śląska, który zachowywał się agresywnie. Mężczyzna był wulgarny i nie stosował się do poleceń załogi pokładowej oraz kapitana. 

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości podróżnego. Okazało się, że 39-latek miał niemal 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przez dwa dni mężczyzna przebywał pod nadzorem policji. Finalnie nałożona została na niego kara grzywny w wysokości 1500 zł.

Zobacz także: Wizz Air oferuje 10 tys. darmowych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy

RadioZET.pl/nadodrzanski.strazgraniczna.pl