Zamknij

Dzik zaatakował kobiety w parku. Powód? Miał ochotę na popcorn

05.03.2021 14:32
Polska. Dzik zaatakował kobiety w parku, bo miał ochotę na popcorn
fot. Karol Makurat/REPORTER/EASTNEWS

Dzik zaatakował dwie młody kobiety w Lesie Dębińskim w Poznaniu. Na pomoc wezwały strażników miejskich, którzy później stwierdzili, że zwierzę nie mało zamiaru nikogo skrzywić, a jedynie miało ochotę na popcorn, który kobiety trzymały w papierowej torbie.

O zdarzeniu poinformowała w piątek Straż Miejska Miasta Poznania. Jak podała, w środę późnym popołudniem strażnicy z Wildy otrzymali zgłoszenie od dwóch zaniepokojonych, młodych kobiet, które w Lesie Dębińskim atakuje dzik.

Kobiety zaatakowane przez dzika

Jak zdradzili strażnicy miejscy, cytowani przez PAP, kobiety nie umiały wskazać konkretnego miejsca, gdzie się znajdują. Dopiero po chwili poszukiwań patrol dotarł na miejsce. Strażnicy zastali dwie przerażone kobiety, które stały na ławce. Przeszukali więc okolicę w poszukiwaniu dzika, ale nigdzie nie mogli go znaleźć. Gdy kobiety zeszły z ławki, zwierzę ponownie zaatakowało. Okazało się, że cały czas było za krzakami.

Szybko okazało się, że nie miał zamiaru skrzywdzić kobiet, tylko miał ochotę po prostu na popcorn, który trzymały w papierowej torbie. Dzika zwabił silny zapach przekąski - dodali strażnicy miejscy.

Jak dalej informowali, gdy zwierzę zaczęło ponownie zbliżać się w stronę kobiet, strażnicy natychmiast przegonili napastnika.

RadioZET.pl/PAP(Anna Jowsa)