Zamknij

Polacy już zaczęli planować wyjazdy na majówkę. Gdzie będzie można spodziewać się tłumów?

03.03.2021 11:17

Ostatnie miesiące były bardzo nerwowe dla branży turystycznej. Jednak mimo pewnych obaw Polacy nie rezygnują z planowania wiosennych wyjazdów. Pojawiają się już rezerwacje na Święta Wielkanocne, ale prawdziwy boom przypada na majówkę.

Polska. Turyści zaczęli planować wyjazdy na majówkę. Gdzie będzie można spodziewać się tłumów?
fot. SHUTTERSTOCK

Trudno się dziwić, że Polacy już teraz planują wyjazdy na długi weekend. Pamiętamy przecież sytuację sprzed roku, gdy majówka została "odwołana". Zakaz wynajmowania noclegów został cofnięty zaraz po jej zakończeniu, co mocno dotknęło turystów. Wszyscy liczą na to, że podobny scenariusz już się nie powtórzy. Jak podaje portal Nocowanie.pl, polscy turyści mają dużą nadzieję na wyjazdy na początku maja, co widać po wysyłanych przez nich zapytaniach i dokonywanych rezerwacjach w obiektach noclegowych.

Top 10 lokalizacji na majówkę 2021. Gdzie będą tłumy?

Tegoroczna majówka nie będzie niestety zbyt długa - obejmie trzy pierwsze dni maja: sobotę, niedzielę oraz poniedziałek. Wbrew pozorom może to stanowić jeszcze lepszy bodziec do zaplanowania wyjazdu. Wiele osób nadal pracuje zdalnie, co powoduje, że potrzeba zmiany otoczenia staje się szczególnie silna. Każdy chce w pełni wykorzystać ten przedłużony weekend.

W tym roku szczególnie chętnie wybierane są polskie perełki turystyczne. Dużym zainteresowaniem na weekend majowy cieszą się klimatyczne miasteczka oraz uzdrowiska. Nie brakuje też popularnych kurortów w górach - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Najpopularniejsze kierunki na majówkę 2021 to polskie góry. Wśród miast, do których wysłano największą liczbę zapytań, jest: Karpacz, Zakopane oraz Szczawnica. W tym roku wiele zyskały kurorty w Karkonoszach, co widać po czwartym miejscu zestawienia portalu, na którym znalazła się Szklarska Poręba.

Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych miejsc na majówkę zajmują odpowiednio: Solina, Międzyzdroje, Polanica-Zdrój, Polańczyk, Kazimierz Dolny oraz Sandomierz.

nocowanie
fot.

Wszystkie te lokalizacje są doskonałe na krótkie wiosenne wypady. Obfitują bowiem w atrakcje turystyczne, które sprawiają, że długi weekend mija szybciej niż zazwyczaj. Są tu m.in. interesujące trasy spacerowe, wspaniałe zabytki, parki i muzea.

Ile zapłacimy za noclegi podczas majówki 2021?

Majówka należy do tzw. gorących terminów w turystyce. W związku z tym, że jest popyt na noclegi, właściciele często stosują w tym czasie cenniki specjalne. Koszty pobytu bywają więc wyższe.

Dane portalu Nocowanie.pl pokazują, że ceny noclegów będą kształtować się pomiędzy 50 zł a 60 zł za osobę. Wiele zależy też od lokalizacji, jaką wybierze turysta. Wygląda na to, że najtańsze noclegi dostępne są w Bieszczadach - średnia cena za jedną noc w Polańczyku i Solinie wynosi odpowiednio 48 zł oraz 49 zł. Na przeciwległym biegunie, jeśli chodzi o koszt wypoczynku, mamy Międzyzdroje i Kazimierz Dolny (odpowiednio 62 zł i 60 zł za nocleg).

Średnie ceny noclegów w pozostałych mieszczą się w podanym przez nas przedziale. I tak w Zakopanem i Szklarskiej Porębie zapłacimy 57 zł, w Karpaczu i Polanicy-Zdroju - 55 zł, w Szczawnicy - 51 zł, natomiast za nocleg w Sandomierzu trzeba zapłacić 52 zł.

loader

RadioZET.pl/mat.prasowe/Nocowanie.pl (Katarzyna Stępień)