Zamknij

Wybierasz się nad polskie morze? Policja ostrzega turystów przed niebezpiecznym oszustwem

18.05.2021 12:20
Polska. Wybierasz się nad morze? Policja ostrzega turystów przez niebezpiecznym oszustwem
fot. GERARD/REPORTER/EASTNEWS

Słoneczna pogoda i zbliżający się długi weekend czerwcowy niewątpliwie sprzyjają podróżom. Jak co roku wielu Polaków wyjedzie odpocząć nad morze. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu postanowiła zaapelować do turystów i przestrzec ich przed niebezpiecznym oszustwem.

Polskie morze to popularny kierunek na dłuższe i krótsze wypady. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani relaksu, którzy, jedyne o czym marzą to błogi wypoczynek na plaży, jak i osoby, które wolą urlop spędzić nieco aktywniej, na przykład spacerując po piaszczystych wydmach. Turyści, którzy wybierają się nad polskie morze, muszą jednak pamiętać o zachowaniu czujności. Policja przestrzega przed niebezpiecznym oszustwem, z którym można się spotkać w nadmorskich miejscowościach.

Morze Bałtyckie. Policja ostrzega przed niebezpiecznym oszustwem

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu postanowiła przestrzec turystów przed organizatorami gry w tzw. trzy kubki. Można ich spotkać w wielu nadmorskich miejscowościach, szczególnie w sezonie letnim, gdy na deptakach nie brakuje chętnych do zabawy ludzi.

W grze, przestrzegając reguł narzuconych przez osobę, która ją organizuje, nie ma żadnych szans na wygraną. Jak informuje policja, z reguły "trzy kubki" kończą się przegraną turysty zaproszonego do gry bądź wygraną osoby podstawionej przez oszusta w celu uprawdopodobnienia potencjalnej wygranej innym przyglądającym się zabawie osobom. Oczywiście podróżni zazwyczaj nic o tym nie wiedzą i licząc na łut szczęścia przy kolejnej rundzie zostawiają naciągaczom niemałe pieniądze.

Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa, a tym samym oszukać - przestrzega Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu.

Jednocześnie służby apelują, aby turyści, którzy zaobserwują oszustów zachęcających innych do gry w "trzy kubki", przekazali taką informację do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową narusza artykuł 128§1 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny, a nawet aresztu.

RadioZET.pl/Facebook(Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu)