Zamknij

Popeye Village — wioska jak z bajki

Nina Czochara
06.02.2018 11:59
Popeye Village — wioska jak z bajki
fot. Fotolia

Popeye Village  to wioska jak z bajki. Miejsce to stworzono na potrzeby filmowej wersji przygód o marynarzu Popeye'u. Dzisiaj wioska jest otwarta dla turystów przez cały rok jako niezwykły park rozrywki dla rodzin. 

Popeye Village to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Malty. Znajduje się nad zatoką Anchor Bay, na północy Malty. Wioskę zbudowano w 1979 roku jako miejsce akcji filmu „Popeye”. Po skończeniu zdjęć do produkcji (w 1980 roku) wioska została zamieniona w skansen i miejsce rodzinnej rozrywki.

Atrakcje bajkowej wioski Popeye Village

Charakterystycznym elementem krajobrazu Popeye Village są liczne kolorowe chatki. W ich wnętrzach znajdziemy m.in. muzeum Popeya, miasteczko św. Mikołaja, sklep z pamiątkami i restauracje. Na terenie wioski dostępny jest też plac zabaw dla dzieci oraz basen ze zjeżdżalniami.

Warto skorzystać z 15-minutowego rejsu łodzią po zatoce, co pozwoli podziwiać kolorową wioskę od strony morza. W dolnej części kompleksu znajduje się kino, gdzie co godzinę wyświetlane są projekcje dotyczące filmu. W Popeye Village organizowane są również teatrzyki kukiełkowe.

Po ulicach przechadzają się postacie z amerykańskiego filmu animowanego — można z nimi porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Bajkową wioskę warto zobaczyć również z góry zatoki Anchor Bay, skąd roztacza się doskonały widok na całą filmową scenerię.

Zobacz także

Zobacz także

Popeye Village: co warto wiedzieć?

• Jak dotrzeć? Popeye Village znajduje się w zatoce Anchor Bay, do której można dojechać autobusem 237 z przystanku Ghadira (Mellieha Bay).
• Godziny otwarcia: listopad-marzec (9.30-16.30), kwiecień-październik (9.30-17.30)
• Za ile? Wstęp do wioski jest płatny — ok. 10,50 euro dla dorosłych, ok. 8,50 dla dzieci. Niektóre atrakcje są w cenie biletu, np. rejs łódką po zatoce.
• Na terenie wioski, przez cały rok regularnie są organizowane różnego rodzaju imprezy dla dzieci, np. Halloween. Chętni mogą nawet wziąć ślub na tle bajkowej scenerii!

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: wikipedia.pl, national-geographic.pl

___

RadioZET.pl/NC