Zamknij

W Portoryko zawaliło się słynne okno skalne. Wyspa straciła atrakcję turystyczną

Nina Czochara
08.01.2020 11:54
Puerto Rico
fot. Shutterstock

Punta Ventana – okno skalne będące jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Portoryko – przestało istnieć. W wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło wyspę 6 stycznia, charakterystyczna formacja skalna zawaliła się do wody.

Słynna formacja skalna uznawana była za jeden z cudów natury Portoryko i swoistą wizytówkę wyspy. Charakterystyczne "okno" znajdowało się w pobliżu miejscowości Guayanilla, na południowym wybrzeżu wyspy. Miejsce to nazywano Punta Ventana, Playa Ventana lub po prostu Window Point. Niestety, z powodu trzęsienia, skalne okno przestało istnieć.

Portoryko straciło popularną atrakcję

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Portoryko, według różnych źródeł miało siłę od 5,8 do 6,4 w skali Richtera. W wyniku silnych wstrząsów zniszczonych zostało wiele domów, odnotowano też przerwy w dostawie prądu. Wyspa straciła też swoją atrakcję turystyczną – Punta Ventana zawaliła się do morza.

– Punta Ventana upadła. Nasza ikona pozostanie w pamięci wszystkich – powiedział Glidden López, rzecznik prasowy rady Guayanilla.

Zobacz także

Punta Ventana wyglądem przypomina popularne Lazurowe Okno na Malcie, które runęło do morza w marcu 2017 roku. Maltańskie Azure Window było jednym z najpopularniejszych miejsc na całej wyspie i jedną z najchętniej fotografowanych atrakcji w kraju. 

W ubiegłym roku pojawiły się głosy, aby zastąpić utracone Lazurowe Okno... metalowym "Sercem Malty". Ta 5-poziomowa konstrukcja ma być odwzorowaniem pocztówkowego symbolu Malty. 

 

Źródło: CNN, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC