Zamknij

Na Maderze skarpa osunęła się na deptak przy plaży. Są ranni

27.09.2021 12:58
Portugalia. Na Maderze skarpa osunęła się na deptak przy plaży. Są ranni
fot. SHUTTERSTOCK

Na portugalskiej wyspie Madera przy jednej z popularniejszych plaż doszło do osunięcia się skarpy. Potężne głazy zasypały m.in. nadmorski deptak. Co najmniej trzy osoby zostały ranne.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę wieczorem 26 września. Osunięcie się skarpy miało miejsce przy plaży Formosa, położonej na południowo-zachodnich przedmieściach Funchal, stolicy archipelagu.

Na Maderze skarpa osunęła się na deptak przy plaży. Są ranni 

Rząd autonomiczny Madery w niedzielę powiadomił, że nie ma ofiar śmiertelnych. Specjalne ekipy ratownicze, m.in. strażacy z psami prowadziły poszukiwania także w nocy z 26 na 27 września. 

Służby medyczne, cytowane przez telewizję SIC poinformowały, że wskutek osunięcia się skarpy trzy osoby zostały ranne. Wśród poszkodowanych znalazło się dziecko. Medycy twierdzą, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z kolei premier maderskiego rządu Miguel Albuquerque ogłosił zamknięcie promenady przy plaży Formosa. Poinformował, że trwa badanie przyczyn osunięcia się skał, których stan, jak zaznaczył, był sprawdzany w czerwcu 2021.

RadioZET.pl/PAP(Marcin Zatyka)