Zamknij

Przez USA przeszła potężna burza piaskowa. Widoczność spadła do zera, były problemy z dostawą prądu

05.09.2022 12:21

Przez jeden ze stanów USA przeszła w ostatnich dniach potężna burza piaskowa. Nad regionem pojawiła się ściana gęstego pyłu, która sparaliżowała życie okolicznych mieszkańców. Nie dość, że widoczność spadła niemal do zera, zarejestrowano też tysiące przypadków przerw w dostawie prądu.

Burza piaskowa w Arizonie
fot. Shutterstock

W piątek wieczorem przez jeden ze stanów USA przeszła potężna burza piaskowa. Zjawisko nadeszło nad region ok. godz. 16. Szczególnie dotkliwie odczuli je mieszkańcy Chandler. Warto dodać, że w okolicy znajduje się m.in. lotnisko. Widoczność w trakcie niepogody spadła niemal do zera, a do tego pojawiły się przerwy w dostawie prądu.

Przez USA przeszła burza piaskowa. Mieszkańcy borykali się z brakiem prądu

Nad miastem Chandler, które znajduje się w stanie Arizona, w hrabstwie Maricopa, pojawiła się w piątek burza piaskowa. Nad obszar ten nadeszła chmura gęstego pyłu, która miała wiele kilometrów. Nie dość, że ograniczyła ona widoczność i sprawiła, że jakość powietrza znacznie spadła, doprowadziła też do przerw w dostawie prądu.

Lokalne media podają, że z największymi problemami zmagali się mieszkańcy miast Chandler oraz Gilbert, które znajdują się nieopodal Pheonix. To właśnie tutaj burza piaskowa przyniosła ze sobą konsekwencje w postaci przerw w dostawie prądu. Pracownicy administracji mieli otrzymać aż kilka tysięcy zgłoszeń o takich kłopotach.

Na tym nie koniec problemów. Chmura brązowo-pomarańczowego pyłu sprawiła, że widoczność spadła niemal do zera, a to z kolei uniemożliwiło kierowanie pojazdami. Do tego wszystkiego spadła jakość powietrza, co spowodowało u wielu osób problemy z oddychaniem.

Takie zjawisko nie jest niczym dziwnym w tej części Stanów Zjednoczonych o tej porze roku. Jak podaje portal TVN Meteo, na południowym zachodzie kraju trwa pora deszczowa, której towarzyszą częste burze oraz wiatr. Mogą też towarzyszyć jej burze piaskowe.

Zobaczcie, jak wyglądał ten fenomen w Arizonie.

Źródło: TVN Meteo/abc15.com

loader