Zamknij

Potężne gradobicie w Meksyku. Drogi pokryła gruba warstwa lodu [WIDEO]

15.06.2022 12:00

Przez miasto Meksyk przetoczyła się silna burza z opadami deszczu i gradu. Trudne warunki pogodowe utrudniły zarówno poruszanie się samochodów, jak i widzialność. Na drogach powstały grube warstwy lodu, co spowodowało prawdziwy paraliż komunikacyjny. W sieci pojawiły się nagranie ukazujące miasto po przejściu potężnego gradobicia. 

Meksyk pod gradem
fot. YouTube/screen

Meksyk kojarzy nam się z wysoką temperaturą, słońcem i dużą ilością słońca. Jednak również tutaj regularnie notowane są gwałtowne załamania pogody. W miniony weekend stolicę kraju nawiedziły silne burze z gradem, które utrudniły życie mieszkańcom.

Drogi w centrum i na zachodzie miasta Meksyk zostały pokryte grubą warstwą lodu, co spowodowało ogromny chaos na drogach. Jednocześnie pod ciężarem opadów zawalił się dach jednego z tamtejszych supermarketów. Lokalne władze ogłosiły żółty alert pogodowy dla 10 gmin meksykańskiej stolicy.

Meksyk. Potężna burza z gradem i paraliż miasta [WIDEO]

Gwałtowna burza z deszczem i gradem uderzyła w stolicę Meksyku w niedzielę. Gdy zaczął sypać grad, na wielu drogach doszło do prawdziwego paraliżu komunikacyjnego. Spadające z dużą siłą gradziny utworzyły w wielu miejscach grubą warstwę lodu, co utrudniało poruszanie się – najtrudniejsze warunki panowały w centrum i na zachodzie miasta. Dodatkowo widzialność była mocno ograniczona, co potęgowało niebezpieczne warunki na drogach.

Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania ukazujące, jak wyglądała sytuacja w stolicy Meksyku w trakcie burzy. 

Jednocześnie z powodu burzy ucierpiało kilka domów i budynków. Jak podaje "Daily Mail", co najmniej 200 mieszkańców musiało zostać ewakuowanych.

Oprócz tego w jednym z supermarketów w stolicy kraju pod naporem opadów zawalił się dach. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał jeden z mężczyzn, któremu spadający panel złamał obojczyk.

W niektórych miejscach ulice miasta Meksyk zamieniły się z kolei w rwące rzeki. W miastach Tlalapan i Iztapalapa spadło 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Źródło: Daily Mail, TVN Meteo