Zamknij

Gigantyczne tornado przeszło przez Kanadę. Zaskakujące zdjęcia i nagrania obiegły sieć

16.06.2021 13:41
Tornado
fot. Shutterstock/ zdj. ilustracyjne

Gigantyczne tornado przeszło przez południową część Kanady. Zaskakujący widok wirującego leja unoszącego się nad drogą uwiecznił na zdjęciach i nagraniach jeden z mieszkańców. 

We wtorek (15 czerwca) kanadyjską prowincję Saskatchewan nawiedziły potężne burze z piorunami. Tamtejsze służby meteorologiczne już wcześniej wydawały ostrzeżenia przed gwałtowną pogodą i  tornadami. Te zapowiedzi się niestety sprawdziły. Przez część kraju, w okolicach miejscowości D'Arcy, przeszły gigantyczne trąby powietrzne. 

Kanada. Potężna trąba powietrzna przeszła przez kraj 

Lokalne media podały, że trąby powietrzne wyrządziły tylko "minimalne szkody". Na szczęście nie było żadnych ofiar. Potężne tornado zniszczyło tylko uprawy na kilku polach, przez które przeszło.

Według relacji jednego z mieszkańców, który uchwycił żywioł na zdjęciach i nagraniach, wirujący lej poruszał się powoli. Mężczyzna przyznał, że było to niezwykle rzadkie zjawisko. 

– Sfilmowałem tornado w pobliżu jednego z moich pól uprawnych. To dość rzadki widok – powiedział mężczyzna mieszkający w kanadyjskiej miejscowości D'Arcy. W sieci udostępnił niezwykłe zdjęcia i nagrania trąby powietrznej.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych trwał sezon na trąby powietrzne. Te spektakularne i jednocześnie niebezpieczne zjawiska regularnie nawiedzają różne regiony tego kraju.

W marcu tego roku w ciągu zaledwie dwóch dni przez USA przeszło 20 trąb powietrznych. Niebezpieczne zjawisko pozostawiło po sobie wiele zniszczeń - powaliło drzewa, słupy energetyczne i pozrywało dachy. Wiele osób zostało bez prądu.

Źródło: TVN Meteo