Zamknij

Potężne trzęsienie ziemi w Chinach. Zawaliły się dwa mosty

24.05.2021 09:59
Trzęsienie ziemi w Chinach
fot. xinhua/Xinhua News/East News

W ostatnich dniach w północno-zachodniej części kraju zanotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3. Zjawisko było tak silne, że doprowadziło do zawalenia się dwóch mostów, którymi poprowadzone były autostrady łączące duże miasta.

W sobotę w Chinach miało miejsce bardzo silne trzęsienie ziemi. Nawiedziło ono powiat Madoi, który leży w północno-zachodniej części kraju. Jak podaje TVN Meteo, zjawisko miało siłę 7,3 w skali Richtera i doprowadziło do poważnych zniszczeń.

Zawaliły się dwa mosty - Yematan i Yematan nr 2 - które łączyły dwa duże miasta. Niestety też ucierpiało wiele osób. Obecnie mówi się o prawie 30 rannych i 3 ofiarach śmiertelnych.

Potężne trzęsienie ziemi w Chinach. Zawaliły się dwa mosty

Mieszkańcy powiatu Madoi przeżyli w ubiegły weekend prawdziwy koszmar. Powiat leżący w prowincji Qinghai nawiedziło bowiem trzęsienie ziemi. Specjaliści twierdzą, że miało ono magnitudę aż 7,3, a jego hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 km.

Trzęsienie ziemi doprowadziło do licznych zniszczeń i poważnie zagroziło mieszkańcom regionu - 28 osób zostało rannych, a 3 zmarły. W dodatku zjawisko sprawiło, że uszkodzone zostały liczne budynki i zawaliły się 2 mosty. Mowa o Yematan i Yematan nr 2, które są oddalone od Madoi o kilkadziesiąt kilometrów.

Łączą one dwa duże miasta - stolicę prowincji Qinghai, Xining, i Lijiang w prowincji Junnan - biegnie po nich autostrada ułatwiająca podróż między tymi rejonami. Niestety w wyniku trzęsienia ziemi konstrukcje zostały zniszczone, a na znajdujących się w pobliżu ulicach odnotowano liczne pęknięcia.

Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania ukazujące skalę zjawiska. Sami zobaczcie, co działo się w ostatnich dniach w środkowych Chinach.

Źródło: TVN Meteo