Zamknij

Praca marzeń czeka. Poszukiwani są chętni do pracy w latarni morskiej w Szkocji

30.08.2022 09:23

Northern Lighthouse Board poszukuje osoby, która zajmie się drobnymi pracami przy latarniach morskich w Cape Wrath i Stoer Head w Szkocji. Oba te obiekty są zautomatyzowane, więc nie trzeba będzie robić tutaj zbyt dużo. Zobaczcie, na jakie wynagrodzenie może liczyć przyszły pracownik, a także, jakie widoki na niego czekają.

Latarnia morska w Szkocji
fot. Shutterstock

Wygląda na to, że na horyzoncie pojawiła się kolejna praca marzeń. Jeżeli lubicie piękne widoki obejmujące wodę i roślinność, a także ciszę i spokój, ta propozycja jest kierowana właśnie do was.

Northern Lighthouse Board poszukuje kogoś do konserwacji latarni morskich w Cape Wrath i Stoer Head w Szkocji. Nowy pracownik nie będzie miał wielu obowiązków, gdyż te dwa obiekty są zautomatyzowane. Czeka na niego natomiast wynagrodzenie nie tylko w postaci pensji, ale też możliwości rozkoszowania się szkocką scenerią.

Poszukiwani są chętni do pracy w latarni morskiej w Szkocji

Dwie latarnie morskie w Szkocji poszukują pracownika, który zajmie się tu drobnymi pracami konserwacyjnymi. Obiekty położone w Cape Wrath i Stoer Head są bowiem zautomatyzowane - trzeba tylko czasem dokonać tutaj rutynowej inspekcji i ewentualnych niewielkich napraw.

Do pracy poszukiwana jest osoba, która ceni sobie spokój i nie ma problemu z przebywaniem w izolacji. Niestety oferowane wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie - wynosi 2034 funtów rocznie (ponad 11,2 tys. zł). Nie obejmuje ono jednak pełnego wymiaru godzin pracy. Kandydat będzie musiał odwiedzać te obiekty zaledwie raz w miesiącu w okresie od kwietnia do września, a do tego przed Bożym Narodzeniem. Taka wizyta powinna trwać 8 godzin.

Jaka osoba jest poszukiwana na to stanowisko? Przede wszystkim wykształcona ogólnie, sprawna fizycznie i posiadająca prawo jazdy.

Przypominamy, że jedna z latarni znajduje się na opustoszałym półwyspie Cape Wrath. Tutaj góruje nad majestatycznym Atlantykiem. Zbudowana została w 1828 roku przez znanego inżyniera i projektanta latarni Roberta Stevensona. Jej 20-metrowa wieża z bielonego granitu dominuje nad tym obszarem, który bierze swoją nazwę od starego nordyckiego hvarfu, co oznacza punkt zwrotny. Był używany przez Wikingów jako punkt nawigacyjny dla ich statków.

Northern Lighthouse Board obsługuje i utrzymuje 208 latarni morskich w całej Szkocji i na Wyspie Man, prowadząc bezpiecznie marynarzy przez wody przybrzeżne od ponad 200 lat. Wszystkie są w pełni zautomatyzowane, ale nadal wymagają regularnych przeglądów i konserwacji.

Źródło: The Guardian

loader