Zamknij

Premie za szczepienie przeciw Covid-19. Tak linie lotnicze zachęcają pracowników

20.09.2021 09:41

Tanie linie lotnicze Southwest Airlines chcą zachęcić swoich pracowników do szczepień przeciwko koronawirusowi. Przewoźnik zaproponował wszystkim zatrudnionym, którzy zdecydują się na taki krok, dodatkowe wynagrodzenie. Niezaszczepione osoby muszą z kolei przygotować się na utrudnienia. 

Samolot
fot. Shutterstock

Jak podają zagraniczne media, decyzja Southwest Airlines pojawia się w momencie, gdy poziom zachorowań w USA wzrasta i planowane jest wprowadzenie ograniczeń dla niezaszczepionych mieszkańców. Przedstawiciele amerykańskiego przewoźnika deklarują, że zastosują się do wszelkich nowych przepisów związanych z pandemią. Teraz chcą zrobić wszystko, aby zachęcić swoich pracowników do szczepień. 

Southwest Airlines zapłacą pracownikom za szczepienie

W wiadomości do pracowników linia Southwest Airlines przekazała, że każdy, kto do 15 listopada przedstawi potwierdzenie zaszczepienia się, otrzyma bonus o równowartości 16 godzin pracy. Zachętę w postaci premii za szczepienie przeciwko Covid-19 przygotowano dla personelu pokładowego i pilotów. 

– Taki harmonogram daje pracownikom wystarczająco dużo czasu na przyjęcie obydwu dawek szczepionki lub jednodawkowej szczepionki – twierdzi amerykańska linia lotnicza, cytowana przez BBC.

Niezaszczepionych pracowników będą czekały utrudnienia. Osobom, które do połowy listopada nie okażą dowodu zaszczepienia, muszą przygotować się na obcięcie wynagrodzenia chorobowego za czas kwarantanny z powodu Covid-19. 

Linia lotnicza podaje, że wprowadzane zmiany są związane z ostatnimi decyzjami prezydenta Joe Bidena dotyczącymi wprowadzenia obowiązku szczepień lub cotygodniowego testowania pracowników w dużych przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 100 osób. Southwest Airlines twierdzi przy tym, że dostosuje się do nowych przepisów, jeżeli wejdą one w życie.

To już kolejny przewoźnik w USA, który za wszelką cenę stara się zachęcić pracowników do szczepień. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się także linie American i United Airlines. Z kolei linia Delta podjęła decyzję, że niezaszczepieni pracownicy muszą co tydzień przechodzić testy na koronawirusa. Co więcej, z ich konta pobierane jest dodatkowo co miesiąc 200 dolarów na ubezpieczenie.

loader

Źródło: TVN24, Rp.pl