Zamknij

Słoń zaatakował turystów na safari. Nagranie przyprawia o ciarki na plecach

03.12.2021 09:47
RPA. Słoń zaatakował turystów na safari. Nagranie przyprawia o ciarki na plecach
fot. SHUTTERSTOCK

Kilkutonowy słoń zaatakował turystów, którzy byli na samochodowym safari w RPA. Zwierzę próbowało przewrócić ich pojazd. Do sieci trafiły nagrania, które przedstawiają ten niebezpieczny incydent.

Do zdarzenia doszło w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Selati w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki. Grupa turystów wybrała się na samochodowe safari. W pewnym momencie wycieczka napotkała na swojej drodze stado słoni. Jeden z nich zaczął biec w stronę podróżnych. Ogromne zwierzę próbowało przewrócić pojazd. Finalnie zepchnęło go z drogi, a kłami zniszczyło blaszaną maskę.

Zobacz także:  Wybuch wulkanu na Filipinach. Władze ostrzegają mieszkańców przed kolejnymi erupcjami

Incydent został nagrany przez uczestników wycieczki, znajdujących się w drugim samochodzie. Na filmie widać uciekających w popłochu turystów. Gdy ostatnia osoba opuściła pojazd, słoń zaczął powoli odchodzić w innym kierunku.

RPA. Słoń zaatakował turystów na safari

Jak podaje portal nypost.com, słoń był pobudzony ze względu na okres godowy. Rosnący poziom testosteronu w tym czasie sprawia, że samce stają się bardziej agresywne. 

Na szczęście uczestnikom wycieczki i przewodnikowi nic się nie stało. Uszkodzony został jedynie pojazd. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające samochód po ataku słonia. Widać na nim, jaką siłą dysponowało zwierzę. 

RadioZET.pl/nypost.com