Zamknij

Rajski kraj otwiera się na turystów. Trzeba jednak spełnić absurdalne warunki, aby tu wjechać

12.05.2021 14:57
Polinezja Francuska
fot. Sylvain Grandadam

Po kilku miesiącach całkowitego zamknięcia Polinezja Francuska znów będzie wpuszczać na swoje terytorium podróżnych. Na początku będą to tylko osoby z USA. Co ciekawe, żeby tu wjechać, trzeba będzie spełnić długą listę surowych warunków. Sprawdźcie, jakich.

Jeżeli mówicie "raj", z pewnością na myśl przychodzi wam m.in. Polinezja Francuska. Ten malowniczy region obejmujący ok. 150 wysp na Pacyfiku kusi turkusową i ciepłą wodą, gorącym słońcem, a także możliwością obcowania z niezwykłą przyrodą i zwierzętami. W dodatku teraz rejon ten otwiera się na turystów pierwszy raz od kilku miesięcy.

Na początku będą mogli się tu dostać wyłącznie turyści z USA, ale wcześniej będą musieli spełnić wiele konkretnych warunków. Ta lista wydaje się wręcz niemożliwa do odhaczenia. Przeczytajcie, co trzeba zrobić, żeby się tu dostać.

Rajski kraj otwiera się na turystów. Trzeba jednak spełnić absurdalne warunki, aby tu wjechać

Na pewno duża część podróżników choć raz w życiu marzyła o tym, żeby odwiedzić egzotyczną wyspę Bora Bora albo Tahiti, które leżą na terytorium Polinezji Francuskiej. Od teraz znów jest to możliwe, gdyż region ten otworzył swoje granice dla turystów. Na razie dotyczy to tylko podróżnych z USA, ale istnieje duża szansa, że niebawem ta grupa zostanie powiększona.

Niestety, aby się tu dostać, trzeba spełnić całą listę warunków, które wydają się wręcz absurdalne. Co trzeba zrobić, aby móc wypocząć na rajskich wyspach? Na razie na terytorium kraju mogą wjechać osoby, które ostatni miesiąc spędziły w USA. To pierwszy wymóg.

Po drugie muszą one wykonać test na obecność koronawirusa - nie wcześniej niż 72 h przed wylotem do raju. Po przekroczeniu granicy wymagane jest wykonanie testu antygenowego. Z kolei po 4 dniach pobytu tutaj obowiązkowo trzeba powtórzyć badanie - tym razem w formie testu PCR.

Prócz tego turyści muszą liczyć się z obowiązkową 10-dniową kwarantanną. Z tego warunku zwolnieni są wyłącznie ozdrowieńcy i osoby zaszczepione przeciw COVID-19 dwiema dawkami preparatu.

Co sądzicie o takich rygorystycznych zasadach wjazdu?

Źródło: Fly4free