Zamknij

Rekin zaatakował dwoje nastolatków. Dramatyczne zdarzenie w Australii

07.12.2021 13:44
Rekin zaatakował dwoje nastolatków. Dramatyczne zdarzenie w Australii
fot. SHUTTERSTOCK

Rekin zaatakował dwoje nastolatków - 15-letnią dziewczynę oraz o rok starszego chłopaka. Ofiary zostały natychmiast przewiezione do szpitala. Ich stan jest stabilny.

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem (około godziny 19:20) na popularnej plaży w kurorcie Ocean Grove w stanie Wiktoria na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii.

Australia. Rekin zaatakował dwoje nastolatków

Jednym ze świadków zdarzenia był Peter Hobbs. Jak twierdzi mężczyzna, razem z rodziną widział nastolatków w wodzie, ale początkowo nie wiedział, co się dzieje. Dopiero gdy usłyszał krzyki, zrozumiał, że sytuacja jest poważna. 

Zobacz także:  Śnieżyce w Hiszpanii. Setki nieprzejezdnych dróg, paraliż miast [WIDEO]

Syn Petera, James oraz inni świadkowie incydentu natychmiast ruszyli na pomoc. Udało im się wyciągnąć nastolatków na brzeg. Oboje byli w szoku. "Dziewczyna miała głębokie rany po ugryzieniu na prawej nodze poniżej kolana i prawej ręce, chłopiec miał lżejsze obrażenia pleców" - powiedziała żona Petera Dianne Hobbs, była pielęgniarka. Kobieta udzieliła ofiarom pierwszej pomocy, powstrzymując m.in. krwawienie, zanim przyjechało pogotowie.

Ofiary ataku rekina zostały przewiezione do szpitala w mieście Geelong. Ich stan jest stabilny.

Władze potwierdziły, że około 500 metrów od plaży widziano rekina. Plaża w kurorcie Ocean Grove została tymczasowo zamknięta, a miejsce, w którym doszło do ataku, patrolują ratownicy na skuterach wodnych. 

"Przeprowadzimy dokładne poszukiwania, aby znaleźć rekina, a dopiero później otworzymy plażę" - powiedział Pieter Wildekamp, kierownik ds. ataków rekinów z miejscowego urzędu ds. rybołówstwa (Victorian Fisheries Authority).

Zobacz także:  Kolejna erupcja wulkanu na wyspie w Indonezji. Władze wydały ostrzeżenia dla mieszkańców

RadioZET.pl/PAP/news.com.au/tvn24.pl