Zamknij

Roczny bilet lotniczy na nieograniczoną liczbę lotów. Niesamowita oferta taniej linii

31.10.2022 15:19

Tania linia lotnicza Frontier Airlines zapowiada wprowadzenie niesamowitej oferty dla miłośników podróży samolotem. Już w przyszłym roku ma pojawić się bilet GoWild!, dzięki któremu zainteresowani mogli przez rok zrealizować nieograniczoną liczbę lotów z całej siatki przewoźnika. Jak to zwykle bywa w takich ofertach, jest kilka haczyków. 

Podróż samolotem
fot. Shutterstock

Po długim okresie ograniczeń wywołanych pandemią w tym roku pasażerowie z całego świata tłumnie wrócili do latania. Linie lotnicze z powodu covidowego kryzysu będą potrzebowały jeszcze sporo czasu, aby odrobić straty. 

Tani przewoźnicy starają się jeszcze mocniej ożywić ruch poprzez różnego rodzaju promocje na bilety lotnicze. Na nietypowy pomysł wpadła amerykańska linia Frontier Airlines, która chce wprowadzić wiosną 2023 roku roczny bilet. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Zobacz także: Tania linia anuluje aż 100 lotów z Polski. Chwilowo znikną 4 popularne trasy 

Frontier Airlines. Roczny bilet na nieograniczoną liczbę lotów

Nie są znane jeszcze szczegóły tej oferty, chociaż tani przewoźnik podał już część informacji. Bilet lotniczy Frontier Airlines o nazwie "GoWild!" ma być ważny przez 12 miesięcy w roku (z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy, więc łącznie ponad 300 dni).

Jego posiadacze będą mogli odbyć nieograniczoną liczby podróży na wszystkich trasach amerykańskiej linii. Jest w czym wybierać, bo pełna siatka połączeń Frontier Airlines obejmuje ponad 110 tras.

Jak zauważa portal Fly4free, oferta nie jest oczywiście idealna i podróżnicy będą musieli zwrócić uwagę na kilka haczyków. Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że loty można rezerwować z dowolnym wyprzedzeniem, ale linia potwierdzi każdą naszą rezerwację dopiero na dzień przed wylotem. Przewoźnik musi mieć po prostu pewność, że w samolocie będą jeszcze wolne miejsca. W praktyce dla podróżujących oznacza to, że nie mogą mieć do końca pewności, że polecą.

Drugi haczyk to dodatkowe usługi. Frontier Airlines to linie niskobudżetowe, więc w cenie biletu lotniczego jest losowe miejsce na pokładzie oraz możliwość zabrania do samolotu tylko małego plecaka, który musi zmieścić się pod poprzedzającym fotelem. Chcąc wziąć np. dodatkowy większy bagaż podręczny, trzeba będzie dopłacić. 

Nie wiadomo jeszcze, ile roczny bilet GoWild! będzie kosztować. Jeśli cena okaże się atrakcyjna, to z pewnością dwa wspomniane "haczyki" nie będą przeszkadzać wielbicielom latania i łowcom tanich biletów. Wielu podróżników uwielbia przecież spontaniczne wyjazdy. Szczegóły oferty Frontier Airlines powinny pojawić się w najbliższych miesiącach. 

Źródło: Flyfree

loader