Zamknij

Rosyjska linia lotnicza wznawia kolejne loty zagraniczne. Będzie latać do następnych 6 krajów

28.03.2022 10:47
Aerofłot
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Już niebawem Aerofłot wznowi loty do kolejnych krajów. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że przywraca połączenia do Kirgistanu, Armenii i Azerbejdżanu, a teraz do tego grona dołączą kolejne zagraniczne miejsca. Wygląda na to, że przewoźnik właśnie w tych państwach nie będzie musiał się martwić o sankcje nałożone na Rosję w związku z agresją na Ukrainę.

24 lutego wybuchła wojna w Ukrainie. Rosyjskie wojska wjechały do tego niepodległego kraju i od tej pory chcą go zająć. W związku z tym Unia Europejska, USA, Kanada i wiele innych państw nałożyły na Rosję surowe sankcje gospodarcze. Przede wszystkim zamknięto przestrzeń powietrzną nad Europą, co utrudniło latanie rosyjskim samolotom. Kroki te doprowadziły do tego, że największa linia lotnicza kraju Władimira Putina 8 marca podjęła decyzję o zawieszeniu lotów międzynarodowych aż do odwołania. Teraz jednak powoli wraca do działania.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że wznowione zostają trasy do Kirgistanu, Armenii i Azerbejdżanu, a teraz do tego grona dołączy jeszcze kilka punktów docelowych. Aerofłot na nowo poszerza swoją siatkę połączeń zagranicznych.

Rosyjska linia lotnicza wznawia kolejne loty zagraniczne. Będzie latać do następnych 6 krajów

Rosyjska linia lotnicza Aerofłot wznawia kolejne loty zagraniczne. Po uruchomieniu na nowo połączeń do Kirgistanu, Armenii i Azerbejdżanu będzie latać też do innych miejsc. Niektóre z nich mogą was zaskoczyć.

Na początku marca przewoźnik postanowił zrezygnować z międzynarodowych podróży przez sankcje gospodarcze, jakie inne państwa nałożyły na Rosję w związku z wojną w Ukrainie. Największa rosyjska marka lotnicza bała się bowiem, że jak będzie latała zagranicę, jej samoloty zostaną tam uziemione i w efekcie je straci. Wygląda na to, że teraz Aerofłot powoli przywraca część tras, które zawiesił.

Jak podaje portal Onet Podróże, samoloty Rossiya Airlines, która należy do grupy Aerofłot, będą realizowały trasy z Soczi do Armenii, Egiptu, Izraela, Kazachstanu, Turcji i Uzbekistanu. Ruszą one już na początku kwietnia. Do miast egipskich, izraelskich i armeńskich Rosjanie będą mogli polecieć codziennie, z kolei do kazaskich 2-3 razy w tygodniu.

Warto dodać, że z Rosji samolotem będzie można dostać się również do wielu tureckich miast - przewidziano aż 19 rejsów tygodniowo, z czego najczęściej realizowany będzie ten do Bodrum.

Źródło: Onet Podróże