Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska. Pasażerowie zaczęli się kłócić

22.11.2021 14:42
Ryanair. Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska. Pasażerowie zaczęli się kłócić
fot. PETRAS MALUKAS/AFP/East News

W samolocie linii Ryanair lecącym z Norwegii do Gdańska doszło do niemałej awantury. Jedna z pasażerek najpierw zaczęła wulgarnie odnosić się do załogi pokładowej, a następnie zainicjowała kłótnię z innym podróżnym. Musieli interweniować funkcjonariusze ze Straży Granicznej.

W zeszłą niedzielę 21 listopada Patrol Zespołu Interwencji Specjalnych otrzymał wezwanie do samolotu linii Ryanair, który lądował w Gdańsku. Maszyna leciała z norweskiego Oslo.

Ryanair. Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska

Podczas lotu jedna z pasażerek, 46-letnia mieszkanka woj. śląskiego, w wulgarny sposób odnosiła się do załogi pokładowej. "Miała głośno komentować pracę załogi samolotu, pouczając ją przy okazji, jak właściwie należy wykonywać swoje obowiązkowi" - poinformował Morski Oddział Straży Granicznej. 

Zobacz także:  Podróżniczy raj otworzy granice po niemal 2 latach zamknięcia. Wpuści zaszczepionych turystów 

Na tym incydencie jednak się nie skończyło. Kobieta wulgarnie zaczęła odnosić się także do innego pasażera, który hałasował i pił alkohol na pokładzie samolotu. Kilka razy zwróciła uwagę mężczyźnie, by się uspokoił. W pewnym momencie między podróżnymi doszło do kłótni. 

Pasażerka swoją werbalną agresję kierowała również wobec innego pasażera. Był to 38-letni mężczyzna z woj. pomorskiego, który razem z kolegami pił alkohol i zachowywał się głośno, zarówno w trakcie lotu, jak i zaraz po wylądowaniu - przekazała Straż Graniczna.

Obydwoje nie reagowali na upomnienia załogi pokładowej. Uspokoili się dopiero, gdy do samolotu weszła SG. W asyście funkcjonariuszy pasażerowie opuścili pokład. Za niewykonywanie poleceń dowódcy stadku powietrznego zostali ukarani mandatami.

Zobacz także:  Francja zaostrza restrykcje dla podróżujących z Polski. Nowe ograniczenia dla niezaszczepionych

RadioZET.pl/PAP(Paweł Auguff)