Zamknij

Ryanair będzie sprzedawał testy na COVID-19 o połowę taniej. W ten sposób zachęca do podróżowania

04.05.2021 11:19
Ryanair będzie sprzedawał testy na COVID-19 o połowę taniej. W ten sposób zachęca do podróżowania
fot. SHUTTERSTOCK

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair dołączyły do grona przewoźników, które będą oferować turystom z Wielkiej Brytanii testy w kierunku koronawirusa PCR za pół ceny. W ten sposób chcą zachęcić mieszkańców wyspy do zakupu biletów lotniczych.

Koronawirus wywrócił świat do góry nogami, a wprowadzane co jakiś czas obostrzenia dotknęły wiele sektorów gospodarki. Jedną z branż, która najbardziej ucierpiała z powodu COVID-19, jest turystyka. W związku z tym linie lotnicze cały czas szukają nowych rozwiązań, które miałyby zachęcić ludzi do podróżowania w dobie pandemii. Ryanair wraz z innymi przewoźnikami postanowił zaoferować pasażerom z Wielkiej Brytanii testy PCR o połowę taniej.

Ryanair będzie sprzedawał testy na COVID-19 PCR o połowę taniej

To doskonała wiadomość dla wszystkich Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy planują podróż w dobie pandemii. Jak podaje portal Fly4Free.pl, irlandzkie tanie linie lotnicze podpisały umowę z firmą Randox. Dzięki tej współpracy Ryanair będzie mógł zaoferować pasażerom testy w kierunku koronawirusa PCR za pół ceny.

Turyści z Wielkiej Brytanii kupując testy za pośrednictwem Ryanaiara zapłacą za nie jedynie 60 GBP, czyli około 315 zł. Warto tutaj wspomnieć, że normalna cena wynosi 120 GBP, czyli ponad 600 zł. Testy będzie można kupić nie tylko przed wylotami, ale także przed lotami powrotnymi do Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że zgodnie z brytyjskim planem wychodzenia z lockdownu dopuszczenie podróży zagranicznych bez uzasadnionego powodu ma wstępnie nastąpić w trzecim etapie, który rozpocznie się 17 maja. W tym tygodniu natomiast rząd ma ogłosić, które kraje będą oznaczone kolorami czerwonym, żółtym i zielonym oraz jakie obowiązywać będą warunki po przyjeździe z nich do Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/PolsatNews.pl