Zamknij

Ryanair odwołuje ponad 180 lotów w weekend. Obejmuje to także rejsy z Polski

24.06.2022 08:43

Kolejna linia lotnicza zdecydowała się na anulowanie części swoich rejsów w najbliższym czasie. Tym razem mowa o marce Ryanair, która odwołuje aż 180 lotów w najbliższy weekend (24-26 czerwca). Powodem jest coraz bardziej napięta sytuacja na wielu europejskich lotniskach.

Ryanair
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Na europejskich lotniskach od kilku tygodni panuje kompletny chaos. Podróżnych przybywa, a pracowników obsługi brakuje i do tego regularnie organizowane są strajki, za pomocą których kadry walczą o swoje prawa i godziwe warunki pracy. W związku z tym linie lotnicze decydują się na drastyczne kroki i odwołują rejsy.

Ostatnio o anulowaniu lotów z i do Amsterdamu poinformował przewoźnik Transavia. Teraz dołącza do niego najpopularniejsza tania linia lotnicza, Ryanair. W weekend 24-26 czerwca firma skasuje aż 180 połączeń. A to dopiero początek.

Ryanair odwołuje ponad 180 lotów w weekend. Obejmuje to także rejsy z Polski

Ryanair odwołuje w weekend ponad 180 lotów. Dotyczy to turystów z wielu krajów, w tym także z Polski. Powodem tej sytuacji są strajki personelu pokładowego, które zaplanowane zostały na 24, 25 i 26 czerwca.

I choć na razie mówi się o anulowaniu niecałych 200 rejsów - m.in. z i na lotnisko Bruksela Charleroi - liczba ta może wzrosnąć. Załogi taniej linii lotniczej strajkują w związku z nieuczciwymi praktykami kadrowymi irlandzkiej firmy, brakiem szacunku dla pracowników i obawami dotyczącymi wynagrodzeń. To już kolejne protesty pracowników przewoźnika. Falę tę rozpoczęły hiszpańskie związki zawodowe.

Belga News Agency donosi, że największe zakłócenia będą miały miejsce na brukselskim lotnisku Charleroi. W piątek i w sobotę nie odbędzie się kilkadziesiąt lotów, a informacje o tych zmianach już pojawiły się na stronie internetowej portu lotniczego. Nie wiadomo z kolei, co będzie się tu działo w niedzielę. 

Na liście odwołanych lotów pojawiły się 2 połączenia z i do Polski. Mowa o rejsach między Modlinem a Brukselą. Nie będą one funkcjonowały na pewno w piątek i w sobotę

Jeżeli macie zaplanowany w najbliższym czasie jakiś lot, sprawdzajcie pojawiające się na bieżąco komunikaty.

Źródło: The Brussels Times

loader