Zamknij

Ryanair ogłosił dwie nowości z Polski. Poleci do popularnego miasta w Europie

06.10.2021 11:56
Wenecja
fot. Shutterstock

Ryanair poinformował o kolejnych nowościach w swojej siatce lotów. Pod koniec marca uruchomi dwie nowe trasy do jednego z najpiękniejszych miast w Europie. Z Gdańska i Katowic poleci do Wenecji, na główne lotnisko Marco Polo.

Ryanair nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne nowe połączenia, tym razem do Wenecji. Chociaż są już dostępne loty z Polski do słynnego "miasta zakochanych" we Włoszech, ogłoszone trasy różnią się portem docelowym. Z Gdańska i Katowic będzie można polecieć na główne lotnisko Wenecja-Marco Polo, a nie oddalone od centrum Treviso. 

Ryanair poleci z Polski do Wenecji 

Oba połączenia z Polski na lotnisko Wenecja-Marco Polo wystartują 27 marca 2022 roku. Loty z Gdańska będą odbywały się w środy i niedziele, a z Katowic – w czwartki i niedziele. 

Wyloty z Gdańska w czwartki zaplanowano na 16.25, z lądowaniem w Wenecji o 18.25. W podróż powrotną z Włoch samoloty Ryanaira wyruszą o 16.00, by dotrzeć do Polski na 18.00. 

W przypadku Katowic w czwartki samoloty będą startowały o 9.10 z lądowaniem w Wenecji o 10.40. Loty powrotne z Włoch zaplanowano na 7.15 z lądowaniem w Pyrzowicach o 8.45. 

Ryanair. Koniec opcji darmowej zmiany rezerwacji

Przypomnijmy, że irlandzki przewoźnik ogłosił koniec opcji "zero złotych za zmianę", czyli darmowej opcji zmiany terminu i trasy lotu. Oznacza to, że po blisko 18 miesiącach wraca opłata administracyjna (w wysokości 35 euro, czyli ok. 160 złotych), która będzie naliczana w przypadku zmian dokonywanych w rezerwacji. Nowe zasady weszły w życie już od 1 października 2021 roku. 

W wielu przypadkach oznacza to, że taniej będzie kupić nowy bilet w promocyjnej cenie, niż dokonywać zmian we wcześniej dokonanej rezerwacji.

Źródło: Fly4free, Ryanair