Zamknij

Ryanair ogłosił siatkę połączeń na lato. Ponad 700 lotów tygodniowo z Polski

22.04.2021 11:08
Ryanair
fot. Shutterstock

Ryanair ogłosił plany dotyczące siatki połączeń na lato 2021 roku. Irlandzki przewoźnik w czasie nadchodzącego sezonu letniego będzie wykonywał ponad 700 lotów tygodniowo z 13 lotnisk w Polsce, na łącznie 240 trasach. Na liście znalazły się 23 nowe połączenia, w tym do popularnych wśród Polaków wakacyjnych kierunków. 

Chociaż podróże samolotem są wciąż mocno ograniczone, wiele osób już planuje wyjazdy wakacyjne. Na sezon letni czekają nie tylko pasażerowie, ale też przewoźnicy. Linie lotnicze wierzą, że okres wakacyjny i zwiększone zainteresowanie lotami pozwolą na odrobienie choćby części strat wynikających z pandemii. Ryanair już przygotowuje się na lato 2021 i ogłasza rozszerzoną siatkę połączeń.

Ryanair: letni rozkład lotów na lato 2021

– Ryanair (...) dziś ogłosił rozszerzony rozkład lotów z Polski na lato 2021. Ryanair będzie wykonywał ponad 700 lotów tygodniowo na 240 trasach, w tym 23 nowych m.in. do Chorwacji, Grecji i Włoch – podał w komunikacie przewoźnik.

Przedstawiciele linii podkreślają, że rozkład lotów Ryanaira "pomoże pobudzić turystykę, gdyż programy szczepień będą kontynuowane, a Europa ponownie otworzy się przed sezonem letnich wakacji".

W ramach nowych tras Ryanair poleci m.in.:

  • z lotniska w Modlinie do Pragi, na Rodos, Zakynthos i do Zadaru
  • z Krakowa na Santorini; 
  • z Gdańska do Zadaru i Billund; 
  • z Wrocławia do Lwowa; 
  • z Poznania do Birmingham i Wenecji;
  • z Katowic do Oslo.

Ryanair: dwie bezpłatne zmiany rezerwacji

Irlandzki przewoźnik przypomina, że z powodu wciąż zmieniającej się sytuacji epidemicznej na świecie przedłużył możliwość darmowej zmiany rezerwacji w przypadku lotów wykupionych do 30 czerwca 2021 roku.

Nową podróż będzie można zaplanować do końca października 2021 roku. Co ważne, klienci mogą dwukrotnie przesunąć datę lotu w ramach opcji "zero złotych opłaty za zmianę". 

Źródło: Ryanair, PAP