Zamknij

Ryanair otworzy nową bazę. Uruchomi połączenia na jedną z najpiękniejszych wysp w Europie

26.11.2021 13:40
Ryanair otworzy nową bazę. Uruchomi połączenia na jedną z najpiękniejszych wysp w Europie
fot. SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu irlandzka tania linia lotnicza ogłosiła otwarcie nowej bazy na Maderze, portugalskiej wyspie położonej na Oceanie Atlantyckim. W połowie 2022 roku uruchomi połączenia na 10 kierunkach. 

Baza Ryanaira na Maderze będzie piątą bazą irlandzkiego przewoźnika w Portugalii. Na lotnisku im. Cristiano Ronaldo umiejscowione zostaną dwa samoloty obsługiwane przez tanią linię. Inwestycja szacowana jest na około 200 mln dolarów.

Ryanair otworzy bazę na Maderze

Latem 2022 roku linia będzie obsługiwała ponad 40 lotów tygodniowo na 10 nowych trasach. Ryanair uruchomi połączenia na Maderę z Portugalii kontynentalnej - z portu lotniczego w Lizbonie oraz lotniska w Porto. Ponadto samoloty irlandzkiego przewoźnika będą latać na "wyspę wiecznej wiosny" z następujących miejsc: Bruksela Charleroi, Londyn Stansted, Manchester, Dublin, Marsylia, Paryż Beauvais, Mediolan oraz Norymberga.

Zobacz także: Pasażerowie Ryanaira pomylili samoloty. Chcieli polecieć do Hiszpanii, wylądowali w Grecji

"Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie naszej nowej bazy na Maderze, która poprzez zbazowanie dwóch samolotów, otwarcie 10 nowych połączeń oraz 40 wylotów tygodniowo poprawi komunikację wyspy z miastami, takimi jak Londyn, Paryż czy Dublin, poprzez całoroczne rejsy. Inwestycja 200 milionów dolarów nie tylko pobudzi portugalską gospodarkę poprzez zwiększenie możliwości rozwoju turystyki, ale spowoduje również powstanie 60 nowych miejsc pracy, bezpośrednio związanych z otwieraną bazą, oraz 400 nowych na całej wyspie" – powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair w komunikacie prasowym, cytowany przez portal rynek-lotniczy.pl.

Jak dodał Thierry Ligonnière, Dyrektor Generalny VINCI Airports, które zarządza portem lotniczym na Maderze, nowa baza jest "owocem partnerstwa Ryanaira, Stowarzyszenia Promocji Turystyki Madery i Portugalskiej Organizacji Turystycznej".

Miejmy nadzieję, że za jakiś czas irlandzki przewoźnik zdecyduje się na uruchomienie bezpośrednich lotów na wyspę z Polski.

Madera to bez dwóch zdań miejsce wyjątkowe. Zachwyca bogatą roślinnością, zróżnicowanym krajobrazem i czarnymi plażami pochodzenia wulkanicznego. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani aktywnego wypoczynku (na Maderze jest niemal 250 km pieszych tras!), jak i osoby, które stawiają przede wszystkim na błogi relaks. Niewątpliwą zaletą wyspy jest również to, że fantastycznie prezentuje się o każdej porze roku.

Zobacz także: Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska. Pasażerowie zaczęli się kłócić

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl