Zamknij

Ryanair po raz kolejny podnosi opłaty. Będą nawet dwukrotnie wyższe dla pasażerów

Nina Czochara
15.03.2018 12:38
Samolot Ryanair
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Irlandzki przewoźnik postanowił podnieść, nawet dwukrotnie, opłatę za rezerwację miejsc w samolocie. Za konkretne miejsce na pokładzie będziemy musieli zapłacić do 15 euro, czyli ok. 63 złotych.

Ryanair w ostatnim czasie słynie z wprowadzania niespodziewanych, które nie zawsze cieszą się aprobatą wśród pasażerów. Tak jest i tym razem. Irlandzki przewoźnik postanowił podnieść opłatę, która i tak była wysoka.

Ryanair: wyższe opłaty za konkretne miejsce w samolocie

Już od dawna nie jest tajemnicą, że system rezerwacyjny wielu przewoźników celowo "rozrzuca" pasażerów po pokładzie. Wszystko po to, aby zmusić osoby, które chcą lecieć obok siebie, do opłacenia konkretnego miejsca w samolocie.

Do tej pory ta opłata rezerwacyjna wynosiła: 2 euro za zwykłe miejsce, 7 euro za fotel w przedniej części pokładu oraz 11 euro za miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi. Teraz jednak ta opłata wrośnie, i to nawet dwukrotnie.

Wybór konkretnych miejsc w samolocie będzie teraz kosztował kolejno 4 euro (zwykłe miejsce), 13 euro (z przodu maszyny) i 15 euro (z większą przestrzenią na nogi). 

Zobacz także

Przewoźnik zapowiada niższe ceny samych przelotów

Jak to w ostatnim czasie bywa w przypadku irlandzkiej linii lotniczej, nie jest do końca pewne, kiedy taka zmiana się pojawiła.

Przedstawiciel Ryanaira tłumaczy, że nie ma nic dziwnego w podnoszeniu opłat przez przewoźników. Dodaje również - co jest dobrą wiadomością dla pasażerów - że planowane jest wprowadzenie coraz tańszych taryf, a wybór miejsc jest jedynie opcjonalny, dlatego nie dotyka wszystkich ich klientów.

Przeczytaj także: Polak wskoczył na skrzydło samolotu Ryinair

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC