Zamknij

Ryanair ponownie oferuje możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji. Co trzeba wiedzieć?

01.12.2021 15:01
Ryanair ponownie oferuje możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji. Co trzeba wiedzieć?
fot. SHUTTERSTOCK

Linie lotnicze Ryanair po raz kolejny wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i znoszą opłatę za zmianę rezerwacji. To ogromne ułatwienie dla wszystkich turystów podróżujących w dobie pandemii koronawirusa.

Po raz pierwszy tanie linie lotnicze Ryanair zaoferowały możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na początku ubiegłego roku. Miało to oczywiście związek z wybuchem pandemii koronawirusa na świecie, a wraz z nią wprowadzeniu wielu restrykcji. 1 października br. natomiast irlandzki przewoźnik, po blisko 18 miesiącach, ogłosił przywrócenie opłaty administracyjnej.

Teraz z kolei, jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej ryanair.com, linie ponownie znoszą opłatę za zmianę rezerwacji. Sprawdź szczegóły promocji.

Ryanair ponownie oferuje możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji

Bezpłatna zmiana w Ryanair dotyczy wyłącznie rezerwacji, które zostały dokonane pomiędzy 20 listopada a 4 grudnia br. Co istotne, nowe loty muszą odbyć się nie później niż w piątek 14 stycznia 2022.

Zobacz także: Ryanair zapowiada 270 tras z Polski w letniej siatce lotów. Na liście 8 nowości

Każdy pasażer, który chce zmienić swój rejs, musi to zrobić co najmniej 7 dni przed pierwotnie planową datą wylotu. Wszelkie zmiany w rezerwacji, które zostaną dokonane później, będą podlegać standardowej opłacie administracyjnej.

Irlandzki przewoźnik podkreśla, że "jeżeli taryfa powiązana z nowymi datami lotów jest droższa od taryfy zapłaconej za pierwotne daty lotów, wówczas klient jest zobowiązany uiścić stosowną różnicę". Promocji nie podlega zmiana imienia i nazwiska.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie ryanair.com.

Zobacz także: Stan klęski żywiołowej w Portugalii potrwa kilka miesięcy. Podano wstępną datę złagodzenia restrykcji

RadioZET.pl