Zamknij

Ryanair przedłuża opcję darmowych zmian rezerwacji. Tania linia znów idzie na rękę pasażerom

19.03.2021 12:15
Ryanair
fot. Shutterstock

Ryanair poinformował, że przedłuża możliwość darmowej zmiany rezerwacji w przypadku lotów wykupionych do 30 czerwca 2021 roku. To odpowiedź na zmieniające się w Europie restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Co ważne, możliwe są aż dwie zmiany w ramach przesunięcia terminu lotu.

Ryanair po raz kolejny idzie na rękę pasażerom. Pod koniec stycznia informowaliśmy, że irlandzka linia znosi opłaty za zmianę rezerwacji  w przypadku lotów wykupionych do 31 marca 2021 roku. Teraz przewoźnik poinformował w oficjalnym komunikacie, że przedłuża tę opcję na kolejne miesiące. 

Ryanair przedłuża zniesienie opłaty za zmianę rezerwacji

Opcja Ryanaira "Zero złotych za zmianę" dotyczy wszystkich rezerwacji dokonanych do 30 czerwca 2021 roku. Nową podróż będzie można zaplanować do końca października 2021 roku. Co ważne, klienci mogą dwukrotnie przesunąć datę lotu w ramach "zerowej opłaty".

– Przedłużyliśmy opcję zero złotych za zmianę w przypadku rezerwacji dokonanych przed 30 czerwca. Klienci mogą teraz rezerwować loty na zasłużone wakacje, wiedząc, że jeśli będą musieli przełożyć datę podróży, mogą to zrobić z zerową opłatą za zmianę do końca października 2021 roku – czytamy w komunikacie irlandzkiego przewoźnika. 

ZOBACZ TAKŻE:  Ryanair ma już własny "paszport covidowy". W aplikacji pojawiła się nowa funkcja

Warto tutaj podkreślić, że zniesienie opłaty dodatkowej nie zawsze jest równoznaczne z całkowicie darmową zmianą. Trzeba zwrócić uwagę na różnicę w cenie biletów. Jeśli nowy bilet jest tańszy niż pierwotnie zakupiony, wówczas zmiany dokonamy za darmo, ale Ryanair nie zwróci tej różnicy na naszą korzyść. Jeśli z kolei nowa rezerwacja jest droższa niż dotychczasowa, wtedy konieczna jest dopłata. 

Biorąc jednak pod uwagę to, że jeszcze przed pandemią taka opłata administracyjna za zmianę wynosiła od 35 euro (ok. 156 zł), to i tak można na tym sporo zaoszczędzić.

Źródło: Ryanair